Головна Новини Хлопець після вибуху гранати з проникаючим пораненям грудної клітки втік з місця...

Хлопець після вибуху гранати з проникаючим пораненям грудної клітки втік з місця події

Два вибухи гранат трапилися на Тернопільщині другого січня. В обласному центрі після третьої години дня на вулиці Макаренка у кімнаті гуртожитку вибухнула «Ф-1». А пізно вечері граната РГО вибухнула у будинку в селі Колодіївка Підволочиського району. Детальніше про цей випадок розповіли в обласному управлінні поліції під час прес-конференції.
«2 січня 2019 року о 23.25 в чергову частину Підволочиського відділу поліції ГНПУ надійшло повідомлення від лікаря Тернопільської обласної лікарні про те, що до них для надання медичної допомоги доставлена неповнолітня жителька Підволочиського району з тілесними ушкодженнями, – повідомив Володимир Галевич, начальник слідчого управління ГНПУ. – Коли на місце події виїхала слідчо-оперативна група, то вона встановила, що в селі Колодіївка є нежила хата, у якій збиралися молоді люди для спільного проведення часу. 2 січня ввечері один з чоловіків, який проживає у Тернопільському районі, а останнім часом перебував у родичів в Підволочиському районі, прийшов туди, де вже були четверо молодих людей: двоє повнолітніх і двоє неповнолітніх. Є інформація, що цей чоловік приніс із собою гранату РГО, і коли молоді люди перебували у приміщенні, граната вибухнула. Більш детальну інформацію, за яких обставин вона вибухнула, хто до неї торкався, наразі надати не можемо тому, що тілесні ушкодження у всіх п’ятьох молодих людей є досить серйозними. Станом на ранок 3 січня всі вони були у реанімації, їм надавалася медична допомога. Фактично ми змогли поспілкуватися тільки з однією із дівчат, з іншими слідчий ще не спілкувався. Коли опрацюємо всіх, будемо мати більш детальну картину, будемо знати як розвивалися події, тоді зможемо про це детальніше розповісти.».
Начальник головного управління Національної поліції в Тернопільській області Олександр Богомол додав, що серед молодих людей було двоє дівчат та троє хлопців віком від 17 до 24 років. Після вибуху чотирьох людей – двох хлопців і двох дівчат – з місця події забрали родичі і швидка медична допомога, їх доставили у медзаклади. Один хлопець втік з місця події, але його знайшли. У нього були серйозні тілесні ушкодження. Його теж доставили у лікарню, де хлопцю провели операцію. За словами Олександра Богомола, у нього проникаюче поранення грудної клітки. Загалом же всі п’ятеро отримали тяжкі тілесні ушкодження.
«У зв’язку з цими подіями 3 січня я підписав доручення про проведення у січні 2019 року на території області місячника добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів, – зазначив Олександр Богомол, начальник ГНПУ в Тернопільській області. – Де в кого є, зберігаються будь-які названі мною предмети ми готові їх прийняти, задокументувати факт і звернутися про звільнення від відповідальності таких осіб, які принесли такі речі. Хто з людей знайде такі речі негайно повідомляти поліцію для того, щоб вберегти громадян від небезпеки. Це стосується боєприпасів, будь-якого виду зброї. Звертаюсь в першу чергу до учасників антитерористичної операції, які приїхали і могли привезти із собою «сувеніри». Серед поліцейських також є багато учасників АТО. На жаль, на початку ми мали випадки коли поліцейські привозили деякі «сувеніри» і несли за це відповідальність. Ми розуміємо заслуги учасників АТО, але таких речей привозити не можна. Готові задокументувати факти, допомогти нейтралізувати небезпечні предмети для того, щоб люди були в безпеці. Це доручення передбачає проведення, як оперативно-розшукової діяльності для виявлення небезпечних предметів, так і паралельно звертаємось до людей, щоб вони добровільно здавали такі предмети.»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here