Головна Новини У селі на Тернопільщині половина села виїхала на заробітки, навіть староста

У селі на Тернопільщині половина села виїхала на заробітки, навіть староста

Село Яргорів Монастириської громади має 400 жителів, 200 з яких поїхали за кордон і приїжджають додому лише на свята.

На Тернопільщині Яргорів знаходиться на межі з Івано-Франківською областю. На в’їзді до села є капличка. Її спорудили за гроші дружини Василя Подлецького. Чоловік каже, дружина в Італії 20 років. Йому переказує гроші. Про це пише ПІК з посиланням на “Суспільне”.

Заробітчанка Галина Подлецька, розповіла чому вона вирішила встановити капличку:

“Я поставила її, бо хочу подякувати Богу за те, що сьогодні живе моя сім’я, пролікована я”.

99a62e72836ce123 scaled

У центрі села є інша капличка. Її теж звели на заробітчанські гроші, каже колишня заробітчанка Ганна Штангрет. Жінка розповідає, що працювати в іншій країні їй не дозволяє зараз здоров’я, тому живе тут:

“Ця капличка вже в нас тут є декілька років. Ми біля неї відправляємо з нашим священником молебень до Пресвятої Богородиці”.

Священника в селі немає. Служити в місцевий храм приїжджає парох з Бучацької громади. Жінка каже, в селі також немає газу і автобус сюди не їздить:

“Село не живе, село виживає. Бо щоб жити, то потрібно мати кошти. Маємо дуже мало перспективи в селі. Це є наших два магазини. Звичайно, існує ще школа, в якій нараховується приблизно 40 дітей. Людей багато вже виїхали за кордон молодих. Старші вже не спроможні вести сільське господарство”, – додала жінка.

Взяла відпустку і поїхала в Італію на заробітки й староста села Оксана Насада. Оксана каже, що одна із причин, чому односельчани виїжджають за кордон – на батьківщині в них немає роботи.

Більше у відео:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here