Головна Новини Укриття в закладах освіти на Тернопільщині до 1 вересня: що відомо

Укриття в закладах освіти на Тернопільщині до 1 вересня: що відомо

Укриття для дітей та працівників мають облаштувати у школах та університетах Тернопільщини до першого вересня. Відповідні рекомендації розробила пожежно-рятувальна служба. Про це розповіла начальниця обласного управління освіти Ольга Хома.

За її словами, навчальні заклади Тернопільщини до першого вересня мають облаштувати укриття. В них має бути освітлення, вода, туалети, вентиляція та крісла, ліжка, вогнегасники та лопати. В сховищах мають бути інструменти для того, щоб можна було вибратися з-під завалів, пише Суспільне.

У шостій школі Тернополя укриття знаходиться під цокольним приміщенням.
“Ще два приміщення є, то ми за літній період робимо побілку. Освітлення вже проведено, це вогнетривкий провід, інтернет проведений, вентиляція природня”, – каже директор тернопільської школи №6 Олександр Остапчук.
Для того, аби обладнати приміщення відповідно до рекомендацій, каже Олександр Остапчук, потрібно до 200 тисяч гривень, щоб залити рівну підлогу та поштукатурити стіни. Також поставлять пляшки з питною водою та вже замовили біотуалети. Одночасно у цьому приміщенні зможуть заховатися 700 осіб.
Староста Білецької громади Петро Винницький каже, школу в Ігровиці збудували ще до Другої світової війни, тож підвал як укриття використати не зможуть. Поруч є підвали сільської ради, де зможуть зробити сховище. Раніше тут діяв спортзал.
“В цьому кабінеті ми плануємо зробити душову кабіну і туалет. Зараз просто питання каналізації постало”, – каже Петро Винницький.

Протирадіаційне укриття школи у Великому Глибочку може вмістити приблизно 50 осіб. Про це розповів виконувач обов’язків відділу освіти Білецької громади Петро Бабій. Чоловік каже, що раніше тут був тир.

“Тут є вентиляція, електроенергія, водовідведення, лавки, матраци. В школі 405 дітей. Це приміщення не зможе помістити всіх дітей, але ми думаємо на перспективу відновлювати ще інші укриття, які є на території села”, – розповів Бабій.

В укритті є вода та медикаменти. Туалети мають ще відремонтувати. У закладах освіти, які не зможуть підготувати приміщення до початку навчального року, мають проводити уроки дистанційно. Про це розповіла начальниця управління освіти Ольга Хома.

“За останньою інформацією, в нас освітній процес орієнтовно розпочнуть 625 закладів освіти. Це від першого ступеня, тобто, початкові школи і заклади перших-третіх ступенів. Ми маємо 40% закладів, де вже готові укриття і орієнтовно 40%, які працюють над тим, щоби освітній процес розпочався в очній формі”, – каже Ольга Хома.

Державних коштів, аби облаштувати укриття в закладах освіти немає, каже Ольга Хома. Проте, за її словами, місцева влада може направити на це гроші, які були передбачені на ремонти освітніх закладів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here