Головна Новини Україні повернуто нафтопровід, привласнений російською компанією

Україні повернуто нафтопровід, привласнений російською компанією

30352Служба безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою України та Фондом держмайна повернули до державної власності України частину міждержавних магістральних нафтопродуктопроводів, незаконно відчужених російською компанією, в тому числі які проходять територією Тернопільської області.

Збитки економічним інтересам держави було завдано на початку 90-х років. Ділянки міждержавних магістральних нафтопродуктопроводів Самара-Західний напрямок та Грозний-Армавір-трудова загальною довжиною 1433 кілометрирозташовані у Житомирській, Рівненській, Тернопільській, Львівській, Закарпатській областях України. Їхня пропускна спроможність становить близько півтора мільйони тонн світлих нафтопродуктів.  Промисловий комплекс включає 6 нафтобаз, де можуть зберігатися 320 тисяч кубічних метрів сировини.

Відповідно до ст.7 Закону України «Про трубопровідний транспорт»  ці об’єкти є виключно державною власністю.

Утім, ці відрізки  продуктопроводів було незаконно визнано власністю Російської Федерації та в односторонньому порядку внесено сусідньою державою до статутного капіталу російської компанії ДП «ПрикарпатЗахідтранс» Акціонерного товариства «Транснефть» (м.Рівне) під виглядом іноземних інвестицій.

Служба безпеки України спільно з Генпрокуратурою України кваліфікувала це порушення законодавства як загрозу національній безпеці в економічній сфері та ініціювала процес повернення ділянки міждержавних нафтопродуктопроводів до державного сектору економіки.

У листопаді ц.р. постановою Рівненського апеляційного господарського суду визнано право власності на частини нафтопродуктопроводів Самара-Західний напрямок та Грозний-Армавір-трудова, що проходять територією України, за державою в особі Фонду держмайна.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here