Головна Новини Тернопільський район рекордсмен по зверненнях за субсидіями

Тернопільський район рекордсмен по зверненнях за субсидіями

Понад 210 тисяч сімей у Тернопільській області вже отримують житлові субсидії. Під час цього опалювального сезону вперше за призначенням звернулися ще понад 13 тисяч громадян. В середньому щомісяця працівники управлінь соціального захисту на місцях опрацьовують 14-16 тисяч справ, враховуючи і перепризначення, і нові звернення, а у жовтні ця цифра становила 43 тисячі.

Призначення субсидії має свою специфіку: поки управління не отримає всю необхідну інформацію, її не призначать. Йдеться про інформацію із фіскальної служби, органів місцевого самоврядування, підприємств, які надають житлово-комунальні послуги тощо.

«Є випадки коли неможливо призначити субсидію у встановлений термін, а це не довше місяця, коли та чи інша інформація не надана або надана з розбіжністю, – розповів Вадим Боярський, директор департаменту соціального захисту Тернопільської облдержадміністрації. – Якщо фіскальна служба, у якій ми беремо дохід сім’ї, і декларація заявника не співпадають тоді потрібно уточнювати інформацію із заявником. Часто буває, що заявник показує дохід від оренди земельного паю, а фіскальна служба на запит управління не подає такої інформації. Тоді управління має звернутися до заявника, щоб він підтвердив цей дохід відповідною довідкою з підприємства, яке орендує земельний пай. Є ряд підприємств, які чомусь не звітують у фіскальну службу щодо нарахування плати за пай. А це відтягує час призначення субсидій. Також є випадки, що не співпадає склад сім’ї. Тому її треба уточнювати. Зараз у всіх районах та Тернополі субсидії призначені включно за листопад повністю за винятком тих справ, які потребують уточнення, але їх відсоток не великий.».

Багато людей вперше звернулися за субсидіями у Тернопільському районі – 1990 осіб. Тому в районному управлінні соціального захисту не справляються вчасно з такою кількістю звернень. Та в облдержадміністрації обіцяють, що до кінця грудня проблему вирішать.

«Порівняно з іншими районами у Тернопільському різко виросла кількість звернень заявників до управління соціального захисту населення, – каже Вадим Боярський. – Наприклад, у Бережанському з 1 жовтня за новим призначенням звернулося 626 заявників, а у Тернопільському – 1990. Тому є ряд об’єктивних і суб’єктивних причин щодо затримки призначень субсидій у цьому районі: багато звернень, спеціалісти хворіють. На сьогодні над призначенням субсидій працюють всі відділи управління незалежно від їхніх функцій. Сподіваюся, що до кінця грудня ми цю роботу по Тернопільському району зробимо.».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here