Головна Новини Тернопільський лікар розповів, як зберегти слух

Тернопільський лікар розповів, як зберегти слух

Втрата слуху може бути наслідком порушень в одній з частин органу слуху: зовнішньому, середньому та внутрішньому вусі. Зокрема, вушна сірка або сторонній предмет, перенесені інфекційні та вірусні захворювання, гострі й хронічні середні отити, травми голови або вуха, пухлини, лікування ототоксичними препаратами або вплив дуже голосних звуків і надмірного шуму, старіння. Детальніше про це журналістам газети “Університетська лікарня” розповів лікар-отоларинголог Юрій Решетуха.

👨‍⚕️ “Найчастішою причиною погіршення слуху є сірчана пробка й середні отити та нейросенсорна приглухуватість, – пояснює отоларинголог. – Приглухуватість вказує на проблеми, пов’язані з роботою слухового нерва та рецепторного апарату частіше в ділянці основної завитки. Їх можуть викликати інфекційні захворювання (грип, парагрип, аденовірусна інфекція, кір) та вживання певних ототокстичних препаратів, порушення кровопостачання, гіпертонічна хвороба, ішемічний інсульт, остеохондроз, акутравма та баротравма, перелом основи черепа, пухлини, шум, вібрація, вікові зміни.

☝️При найменшій підозрі на порушення слуху необхідно звернутися до лікаря, адже розвиток гнійного процесу у середньому вусі дуже небезпечний та може призвести до прориву барабанної перетинки й навіть внутрішньочерепних ускладнень. Лікування ефективне, якщо звернутися впродовж перших трьох днів, тоді слух можна відновити майже до норми. Якщо людина звернулася пізніше до лікаря, то слух може покращитися не значно або взагалі не відновитися.🗣️ За статистикою, 10-12 відсотків населення мають проблеми зі слухом, з них п’ять відсотків потребують корекції слуховими апаратами.

“Через порушення слуху в людини часто розвиваються судинні захворювання, головні болі, хронічна втома. Такі люди чують не вухом, а мозком. Найменше зниження потоку звукової інформації призводить до того, що мозок поступово припиняє розрізняти звуки. Ви помітили, що багато людей, які погано чують, дуже добре читають по губах”, – каже Юрій Решетуха.

Аби слух ніколи не погіршувався, потрібно дотримуватися загальних правил. Зокрема, не варто тривалий час слухати гучну музику через навушники, старайтеся довго не бути в приміщенні, де шум і висока вібрація. Якщо ж працюєте в таких умовах, то треба вдягати протишумові навушники. Намагайтеся не виходити в мороз на двір без головного убору. Найголовніше: за перших ознак захворювання, відразу звертайтеся до лікаря, інформує Тернопільська університетська лікарня

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here