Головна Новини Тернопілля – кузня єпархів для Австралії

Тернопілля – кузня єпархів для Австралії

Ще в січні у Ватикані було повідомлено про те, що Папа Франциск призначив новим єпархом єпархії УГКЦ Святих Петра і Павла в Мельбурні (Австралія) преподобного о. Миколу Бичка, ЧНІ  (Чину Найсвятішого Ізбавителя), на той час парафіяльного сотрудника на парафії Святого Івана Хрестителя в Ньюарку (США), пише Свобода.

Водночас було повідомлено про те, що Святіший Отець прийняв зречення з пастирського уряду, подане владикою Петром Стасюком, дотеперішнім єпархом цієї австралійської єпархії.

Відтак, 6 червня 2020 року в храмі Святого Йосафата у Львові відбувся Чин архієрейського найменування Миколи Бичка, який звершив глава УГКЦ Блаженнійший Святослав. А на початку Чину зачитали два декрети глави УГКЦ: про проголошення та поставлення отця Миколи Бичка єпископом УГКЦ і про призначення його правлячим єпископом єпархії Святих апостолів Петра і Павла в Мельбурні.

Нововисвячений правлячий єпископ висловив слова вдячності всім, хто на його життєвому шляху долучився до єпископського свячення. І в цьому великому переліку подяк знайшлося місце і для нашого Тернопільського краю: «Дивні дороги Господні, – сказав владика Микола Бичок. – Перший єпарх Австралії, владика Іван Прашко, походив зі Збаража Тернопільської області, другий єпарх, владика Петро Стасюк, хоч і народився в Канаді, але його родина походила з Тернопільщини. І я, як третій єпарх, є вихідцем із Тернополя».

Виявляється, Тернопільщина стала справжньою кузнею духовних кадрів УГКЦ для Австралії, Нової Зеландії та Океанії.

Подякував владика і своїм батькам Петрові та Анні за дар життя, за недоспані ночі, за виховання, за приклад, за батьківське благословення в його покликанні. Висловив вдячність за те, що ще в часи підпілля ходили на Службу Божу, брали його малого, який ще тоді нічого не розумів, але Господь уже все знав наперед…

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here