Головна Новини На Тернопільщині 12 тисяч першачків навчатимуться в сучасних нових класах

На Тернопільщині 12 тисяч першачків навчатимуться в сучасних нових класах

Питання реформи в освіті одне із найактуальніших на сьогодні. Надто, для батьків, чиї діти цьогоріч вперше переступлять шкільний поріг. Адже довкола тільки й мови про зміни, нові методи навчання, «дитиноцентризм» тощо. Однак, батьки розводять руками, мовляв, щоб там не говорили, як здавали кошти на ті чи інші потреби, так і  здаватимуть, як наймали репетиторів мало не з молодших класів, так і будуть наймати…

10 травня голова Тернопільської обласної адміністрації Степан Барна зібрав журналістів, щоб пояснити концепцію «Нової школи» та розповісти скільки коштів і для чого скеровують на осучаснення навчальних закладів. Степан Степанович переконаний, запроваджені зміни, реформи підуть тільки на краще для учнів, підвищать якість освіти в краї.

«За останніх кілька років в галузі освіти було зроблено чимало. Зокрема, вирішено проблематику шкіл, які були розміщені у неприпустимих, навіть аварійних приміщеннях. За кошти Державного фонду регіонального розвитку у 2017 році на Тернопільщині реалізували 24 інвестиційні об’єкти на суму більше 43 млн. грн., зокрема, відкрили дві нові школи І-ІІ ступенів у селі Соколів Теребовлянського району та Горигляди Монастириського району, а також  великий плавальний басейн у смт Козова», – розпочав розмову голова ОДА.

 Голова розповів, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 грудня минулого року область отримала майже 26 млн. грн. Ці кошти підуть на  придбання ПК чи ноутбуків, техніки для друкування, копіювання, сканування та ламінування з витратними матеріалами для початкової школи. Окрім цього – на оснащення кабінетів природничо-математичного циклу, придбання шкільних автобусів, обладнання для інноваційного навчально-тренінгового класу тощо.

Детальніше Степан Степанович зупинився на фінансуванні Нової української школи. За словами очільника, у перших класах буде усе необхідне для навчання. Тож батькам першачків не варто хвилюватися про якісь додаткові грошові витрати.

На фінансування Нової української школи, каже пане Барна, держава скерувала в нашу область 49,5 млн. грн. 34 млн. грн. піде на новий освітній простір навчальних закладів Тернопільщини. Для початкових класів НУШ закуплять дидактичний матеріал, сучасні меблі, комп’ютерне обладнання. Решта піде – на перепідготовку тренерів-педагогів.

«Впровадження Нової української школи – це новий стандарт початкової освіти, який пілотується уже у 2017/2018 навчальних роках у понад сотні шкіл України. У Тернопільській області участь у проекті беруть – Збаразька ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Козівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Підволочиська ЗОШ І-ІІІ ст. та Чортківська ЗОШ І-ІІІ ст. №7. Також на регіональному рівні бере участь в експерименті Шумська ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Ці навчальні заклади на власному прикладі відчули усі переваги від реформи в освіті. А з 1 вересня в абсолютно нових класах вже навчатимуться понад 12 тисяч першачків», – запевнив Степан Барна.

Окремо Степан Степанович зупинився на створенні в області опорних шкіл. За словами голови ОДА – це чи не єдиний  вихід покращення надання освітніх послуг.

«Процес створення опорних шкіл розпочався у 2016 році. Ми почали із 12 закладів. Сьогодні, на початку 2018-го, говоримо про 27 опорних шкіл та 68 філій. Як бачимо, реформа йде у правильному напрямку», – наголосив очільник краю.

Степан Степанович зауважив, що окремим елементом освітнього процесу є забезпечення доступності, яка характеризується двома складовими: наявністю транспорту та нормальними дорогами.

«У 2016 році ми закупили 42 автобуси, у 2017-ому – 4-ри та ще один у 2018 році. 12 автобусів, що були направлені в зону АТО, повернуто в заклади освіти. Водночас, ми заохочуємо органи місцевого самоврядування до співпраці, щоб можна було придбати автобуси на умовах співфінансування 30% із місцевого бюджету та 70% із державного бюджету», – зауважив Степан Барна.

Степан Барна розповів і про інклюзивне навчання. За словами Степана Степановича, за минулі два роки в області створено 44 інклюзивних класи, де навчалися 74 дитини з особливими освітніми потребами. Цьогоріч в нашому краї уже працюють 96 таких класів, які охоплюють 140 дітей з особливими освітніми потребами. У 2018/2019 навчальному році функціонуватимуть 20 інклюзивно-ресурсних центрів, що надаватимуть корекційно-розвиткові послуги 13 062 дітям, запевнив голова.

Під час прес-конференції Степан Барна підняв непросте питання – фінансування ПТУ, їх модернізації та відкриття затребуваних спеціальностей.

«У 2017 році на відкриття двох навчально-практичних центрів «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» у Чортківському ВПУ та «Швачка. Кравець. Закрійник» у Кременецькому професійному ліцеї ми скерували 2 млн. 330 тис. грн. Розширивши кількість спеціальностей, показали молоді, що окрім спеціальності «повар» (яка кілька років тому була найпоширенішою у ПТУ області), є чимало інших цікавих, а головне – затребуваних на сучасному ринку праці фахів», – резюмував очільник Тернопільщини.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here