Головна Новини На Тернопільщині спеціальні патрулі перевірятимуть документи у перехожих

На Тернопільщині спеціальні патрулі перевірятимуть документи у перехожих

Усі жителі Тернопільщини, як перебувають на вулиці чи в громадських місцях, повинні мати при собі документи, що посвідчують особу, або документи в порталі «Дія». Відтепер спеціальні наряди перевірятимуть документи у громадян на вулиці.

Про це на брифінгу ради оборони розповів очільник військової адміністрації Володимир Труш.

За його словами, під час воєнного стану усі громадяни повинні мати з собою посвідчення особи: Дію, паспорт, посвідчення водія. Нагадаємо, аналогічна вимога діяла і під час карантину. Тобто, вона плавно перейшла у вимоги воєнного стану, пише ТМЦ. Інфо

Таким чином хочуть «вбити одразу кількох зайців»: встановити внутрішньо переміщених осіб, які не стали на облік (мова передусім про чоловіків), та водночас проводитимуть профілактику диверсійної діяльності.

За словами Труша, в області перебуває близько 86 тисяч внутрішньо переміщених осіб, однак на обліку стоять не всі. Якщо людина живе в області понад тиждень, вона повинна зареєструватися.

Водночас міський голова Тернополя Сергій Надал нагадав, що в громаді діє вимога: кожен, хто перебуває у місті понад добу, повинен стати на облік, а чоловіки ще й зареєструватися у військкоматі.

Як пояснив очільник обласної Нацполіції Олександр Богомол, наряди будуть перевіряти як чоловіків, так і жінок і почнуть працювати з 18 червня. Складатимуться вони з працівників військкоматів, тероборони та правоохоронців. Працюватимуть цілодобово. Це профілактична діяльність щодо вчинення правопорушень та диверсій, а також виявлення внутрішньо переміщених людей, які не стали на облік в органах самоврядування та військкоматах.

«Люди, які не матимуть з собою документів, йтимуть із правоохоронцями до відділків для встановлення особи та підтвердження мети перебування на території області, якщо вони з інших областей, – каже Олександр Богомол і одразу пояснює причину. – На жаль, деякі люди приїздять до нас, щоб ухилитися від військової служби. Постараємося робити перевірки оперативно. Людина показує документи: якщо вона місцевий житель –  перевіряємо, чи не перебуває в розшуку, якщо військовозобов’язаний чоловік – чи перебуває на обліку. Якщо ні, отримує повістку у військкомат. Ці заходи тепер будуть постійними», – розповів Олександр Богомол.

Водночас він наголосив, що за останні дні по Чорткову виявили «можливо навіть шпигунську діяльність», тож такі дії є більш ніж виправданими.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here