Головна Новини На Тернопільщині розприскують вакцину від сказу з літаків?

На Тернопільщині розприскують вакцину від сказу з літаків?

На Тернопільщині  проведуть осінню кампанію пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин.  Про це 11 вересня повідомили під час прес-конференції спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, у якій взяли участь представники Управління лісового і мисливського господарства, товариства мисливців і рибалок, органів охорони здоров’я, освіти та науки, Національної поліції, СБУ та ЗМІ.

Начальник відділу організації епізоотичної роботи Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Володимир Марків проінформував мешканців Тернопільщини про початок проведення даних заходів. Зазначена кампанія проводитиметься відповідно до Розпорядження Головного державного ветеринарного інспектора України № 100 від 03 вересня 2018 р. “Щодо організації заходів з проведення осінньої кампанії пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин” з метою збереження стабільної епізоотичної ситуації зі сказу на території Тернопільської області протягом вересня-жовтня. Розповсюдження принад, які містять високоімунну безпечну вакцину буде здійснюватись повітряним методом (літак, гелікоптер). Загалом кампанія з 10 вересня розпочнеться у Чернівецькій, Івано-Франківській, Хмельницькій, Тернопільській, Житомирській областях», – зазначив Володимир Марків.

Такий спосіб вакцинації безпечний і для людини, і для навколишнього середовища. Спеціально вибраний саме такий варіант: використовуються невеличкі їстівні брикети-приманки з приємним запахом, а всередині – активна вакцина. Розкидатиметься вакцина над територією, де проживають дикі тварини, лише над лісами і полями, чітко визначатиметься смуга, за якою летітиме літак чи гелікоптер, з врахуванням напрямку вітру та епізоотичної ситуації, пише dpss-te.gov.ua

Насамперед, ми хочемо попередити мешканців Тернопільщини про проведення даної кампанії, щоб вони знали чого варто очікувати, не хвилювалися за своїх дітей чи за себе особисто, за домашніх тварин чи худобу, – зазначив Володимир Марків.

До роботи залучено авіаційну техніку – багатоцільові літаки АН-2, де вмонтовано спеціальне обладнання, яке в процесі польоту розкидатиме приманки з вакциною у кількості 20 приманок на 1 кв.км.

Для контролю за якістю через місяць після імунізації буде проведено відстріл лисиць в кількості 2-4 гол. на 100 кв. км площі та відбір проб біоматеріалу (кров та фрагменти нижніх щелеп з зубами) для дослідження на якість імунізації.

«Важливою у цій роботі є допомога відповідних служб у проведенні заходу (органів місцевого самоврядування, управління лісового і мисливського господарства, товариства мисливців і рибалок, органів охорони здоров’я, освіти та науки, Національної поліції, СБУ та ЗМІ).  Саме з вашою допомогою ми повинні донести до усіх мешканців Тернопільщини інформацію про даний захід, розповісти про вакцину, роз’яснити дітям, що її не можна чіпати, якщо випадково знайдуть в лісі чи на околиці села.   Варто наголосити, що категорично заборонено будь-яке інше використання кинутих з літака приманок з вакциною, незважаючи на те, що вона є цілком безпечною», – додав Володимир Марків.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here