Головна Новини На Монастирищині через сигарети старший брат закатував молодшого

На Монастирищині через сигарети старший брат закатував молодшого

Донька вбитого просила суд суворо дядька не карати

Усе своє життя Максим ненавидів молодшого на 6 років брата, відтак постійно бив. Натомість Ромчик витирав сльози і знову біг за братом та в усьому намагався бути схожим на нього. Відтак, як і Максим, більшу частину свого життя «присвятив» в’язницям. А завершилася братська любов-ненависть рік тому кривавою драмою, пише Номер 1

Отож у суботу, 20 квітня 2019 р., Максим звично вештався без діла рідним с. Затишне, що на Монастирищині. Спочатку присунув до господи двоюрідного брата і взявся допомагати заливати бетонні стовпчики, однак робив усе так неакуратно, що врешті родич прогнав його.

Ображений 58-річний рецидивіст поплентався додому. Аж тут біля двору зупинилося авто і з чималим пакетом із нього вийшла солідна пані.

«Максиме, тримайте подяку за вашу роботу», – покликала вона чолов’ягу. Впізнавши добродійку, той радісно підійшов і, втішений, узяв пакет. Річ у тім, що напередодні він працював у саду жінки, а як платню за роботу, вона привезла продукти, консерви, пачку сигарет і пляшку горілки.

Задоволений, Макс поспішив до хати та почав лаштувати обід. І тільки-но налив собі оковитої, як у дверях з’явився молодший брат.

«О, гарну поляну накрив, – весело потер руки 52-річний Роман і кивнув на пляшку: – пригостиш?»

Старший одразу зрозумів, що той уже встиг десь випити, але мовчки кивнув і поставив на стіл ще одну склянку. Брати сіли й почали частуватися. Потім Роман, не питаючи, потягнувся до пачки і дістав сигарету. Оця його безпосередність найбільше дратувала Максима. Однак він лише скрипнув зубами та вийшов надвір за дровами. Коли повернувся, зауважив, що зі столу зникла банка рибної консерви і цигарки. Та й горілки в пляшці значно поменшало.

«Ти що, навіть у рідного брата крадеш? Давай діставай, що забрав!» – наказав Макс, зло примруживши очі та стиснувши кулаки.

У відповідь молодший лише хитро примружився і хіхікнув: «Заробиш собі ще».

Оцього вже вибачити зек не міг і різко вдарив брата кулаком у щелепу, той не втримав рівноваги та впав на підлогу. Поки п’яний Роман, брудно матюкаючи Макса, намагався піднятись, той підбіг до нього і декілька разів ударив ногою у голову та груди. Той упав, із рота та ран на голові на підлогу покапала кров.

«Не забруднюй мені підлогу!» – ще більше розізлився старший і знову вдарив потерпілого. Той лише застогнав. Тоді Макс підхопив його попід руки та виволік і кинув у дворі.

«Ти що, не збираєшся віддавати мої цигарки і продукти?» – знову накинувся він на брата, але Роман зневажливо виплюнув вибитий зуб зі згустками крові та ледь чутно обматюкав свого ката.

Не тямлячи себе від люті, старший знову продовжив свій жахливий «футбол». Зупинився лише, коли зрозумів, що брат не подає ознак життя.

Злякавшись, Максим схопив відро та побіг до хати двоюрідної сестри, що жила по-сусідству. Набрав із криниці води і вилив на закривавлену жертву, обмиваючи йому обличчя, голову та груди.

Однак кров із розбитої голови тоненькою цівкою продовжувала стікати на траву, а обличчя Романа стало землистого кольору.

Безпорадно тупцюючи біля тіла, вбивця знову побіг до сестри та розповів, що забив брата через консерви і попросив викликати поліцію та «швидку». Оскільки брати билися регулярно й жорстоко, жінка лише махнула рукою: розбирайтеся, мовляв, самі. Неохоче Максим знову повернувся додому і, переконавшись, що Роман мертвий, затягнув труп до стодоли.

Декілька години потому, під вечір, поклав тіло на тачку, перевіз та залишив на подвір’ї покинутого магазину «Продукти», де останнім часом мешкав потерпілий.

Повернувшись додому, вимив сходи та підлогу в будинку, перезувся і пішов до двоюрідного брата. Той саме завершив робити огорожу і порався по господарству. Максим збрехав йому, ніби п’яний Ромчик спричинив аварію, тож нещодавно до сільської крамниці під’їжджав автомобіль «Рено» і хлопці з іномарки забили брата до смерті та покинули у дворі.

Стурбований родич покликав дружину та сестру і вчотирьох у сутінках вони пішли до покинутої будівлі. Переконавшись, що брат уже й захолов, викликали правоохоронців та медиків. Щоправда, останнім лише залишалося підтвердити смерть чоловіка від тяжких травм голови й тулуба.

Вранці наступного дня службовий пес привів поліцейських до будинку вбивці – його старшого брата. Під час обшуку експерти виявили закривавлені кросівки та штани, в яких одна штанка до коліна була просякнута бурою речовиною. До речі, як убивця не намагався, але він не зумів змити кров, що під час звірячої бійки забризкала стіни, підлогу, меблі – все. Тим часом на старшому братові не виявили жодних порізів і синців. Відтак судові медексперти впевнено заявили, що Роман навіть не захищався, оскільки перебував у стані сильного алкогольного сп`яніння. Натомість обвинувачений добре усвідомлював, що чинить, і просто насолоджувався, довго і жорстоко катуючи свою жертву.

У Монастириському районному суді Максим декілька разів змінював покази і, зрештою, частково визнав свою провину, проте наполягав, що вбив з необережності (санкція ч.1 ст. 119 КК України передбачає від 3 до 5 років обмеження або позбавлення волі). Однак суд визнав неодноразово судимого винним у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого (ч. 2 ст. 121 КК України), та засудив до семи з половиною років позбавлення волі.

Як не дивно, дочка Романа вибачила вбивцеві свого батька і просила суд його суворо не карати.

Марина Криниця

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here