Головна Новини Лікар переселенець проводить у Кременці операції, які до нього ніхто не робив

Лікар переселенець проводить у Кременці операції, які до нього ніхто не робив

Олександр Шелестович — 34-річний лікар з Ірпеня. У Кременці проживає дев’ять місяців. Працює у місцевій лікарні. Розповідає про новації в медицині, оперативні втручання, які у Кременці провели вперше. Та чому поки залишається тут, пише Чортків Сіті.

Про Кременець я чув, але навіть не думав про нього

Олександр разом із сім’єю на момент початку вторгнення росії проживав в Ірпені.

— В Ірпені я жив з 2017 року. Працював в Києві в двох клініках. Я сам за спеціальністю ЛОР і хірург голови та шиї. Для заспокоєння, тривожну валізу ми спакували ще з початку лютого. І так само, кожного разу, я заправляв машину. В мене завжди був повний бак. Ми цього чекали, просто не думали, що воно буде так швидко все. Ми не знали куди будемо їхати. І от так дружина прокинулася від вибухів, я сам не чув, бо спав. В мене ще були заплановані на той день три, чи чотири операції. Я вийшов тоді на балкон зранку, серен не було чути. Побачив дим, хоча навряд чи це були попадання ракет. Ну от і все, я сказав жінці: “Їдемо, просто їдемо кудись!”, — розповідає Олександр.

В Кременець потрапили випадково

— В нас на Заході України нікого немає. Я сам з Миколаївщини, дружина— з Полтавщини. То ми і вирішили їхати, а по ходу вже щось вирішували. Хтось тоді ще в заторах на роботу в Ірпені стояв, наша прибиральниця зайшла прибирати під’їзд, а ми поїхали. З однією валізою, дитиною та котом. І так сталося, що в нас у Кременці знайшлися знайомі. Тут живе сім’я, син якої був нашим сусідом. І я навіть чув про Кременець, але навіть не думав про нього, коли їхали. Ми прямували або на Львів, або на Франківськ, просто паралельно шукали собі житло десь. І тут ми заїжджаємо в Кременець, і я пригадую, що в мене є такий знайомий— Андрій Юрченко. Подзвонив я йому, розповів ситуацію і він сказав: “Залишайся поки, а там розберемося”. Ну ми і пожили в них два, чи три тижні, потім вони допомогли нам знайти житло. Кременчани, які живуть в Європі надали нам його безкоштовно.

“Хочеться започаткувати тут ЛОР-службу”

Роботу Олександр знайшов не одразу.

— Перші дні я ходив в “Джуру”. Навіть напросився їздити викладати людям надання першої медичної допомоги. Ми ж не знали, яка війна буде, і от я хотів бути корисним. Борошно ще з навколишніх сіл возили, підпільно закупляли її втричі дорожче. Так я познайомився з однією волонтеркою, в якої чи знайомий, чи родич був головним лікарем в місцевій поліклініці. Ось так нас звели і я почав тут працювати, — розповідає Олександр.

Каже, що за час роботи вніс багато інновацій у сфері медицини для Кременця.

— От я трохи попрацював, а як військові дії в Ірпені закінчились, то поїхав туди і забрав свої робочі інструменти. Так десь з кінця травня почав робити оперативні втручання на ЛОР- органах. Ну і потихесеньку робимо тут те, що ніколи раніше не робили. Це і ринопластику, і закриття перфорації носової перегородки. Це досить важкі і тривалі операції, але вони вперше в історії Кременця були тут проведені. Також ставили тут шунти у вуха, септопластику, оперували навколоносові пазухи та багато інших унікальних операцій. Започатковуємо нормальну хірургію голови і шиї, яка вона має бути. Те що вмію, те і роблю.

Всі ці операції проводяться в Кременецькій опорній лікарні

— В мене є ліжко-місця в загальній хірургії. Тобто, я вже маю змогу стаціонарно лікувати ЛОР- пацієнтів, бо тут це відділення ж закрите раніше було. Людям тепер не треба їхати з такими проблемами на Тернопіль, а потихесеньку робити все на місці. Так що тепер рух є. Ще в майбутньому, якщо дасть Бог, відкриємо ще сурдологічний кабінет — будемо займатися слухопротезуванням, якщо все вийде. Тобто, будемо ставити слухові апарати. Хочеться започаткувати тут хорошу ЛОР-службу, щоб люди не боялися ЛОРів, не боялися лікарів, загалом.

У Кременці народилася друга донька

— У лікарні я працюю офіційно на півставки. Основне моє місце роботи залишилось в Києві. Але з війною зараз немає можливості жити там, де раніше. Ну, сталося як сталося. Тому тут і живемо. Ще в Кременці у нас народилася друга донечка. То ж поки будемо працювати, тут.

Нове місце роботи — нові враження

Різниця між роботою лікаря в Кременці та в Києві суттєва.

— В Києві була планова хірургія — це коли люди повністю обстеженні, підготовлені та інше. Тобто, хірургія без стресів. Тут доводиться робити ургентні операції — невідкладні. Я від них в свій час відійшов, бо не хотілось ними займатися, адже це завжди треш. Це, грубо кажучи, як ніж в спині. І краще вирізати 1000 пахових гриж, ніж рятувати пацієнта з ножем в спині. Та тут немає альтернативи, тому доводиться. А так, то умови – умови- умови. Але ми працюємо в цьому напрямку.

Про кременецьких лікарів Олександр хорошої думки

— Тут багато дуже достойних лікарів. “Молода гвардія” також хороша. Так само з інтернами, судячи з їх знань та наполегливості. Та і покоління тут дуже гарне формується, і молодих хірургів, і кардіологів. Також ще працюю лікарем приймального відділення на півставки, бо ж самі розумієте, зарплата в лікарів — так собі.

Додає, що тут “загальна хірургія” проводить лапароскопічні операції.

— Цим не здивувати весь світ, але і є дуже багато районів, де такого не роблять. З таким методом не потрібно довго лежати в лікарні, та і шрамів майже не залишається. Хірургія на достойному рівні, як я вважаю, просто, інколи, не вистачає рук. Травматологи теж багато роблять. Суглоби пересаджують, наприклад. Тут багато хороших та елітних лікарів, які роблять багато операцій обласного рівня. Ви можете знайти багатьох пацієнтів, яким вже пощастило в них побувати і, які вже почали жити нормальним життям. Ще додам, що є “стара гвардія”, яка заохочує прагнення молодих і є “юна гвардія”, яка хоче щось робити. Ну і, звичайно, що є “квочки”, які нічого не хочуть бачити, читати, чути. Тут не без того. Але ж треба розуміти, що навіть пацієнти бачать, хто і як працює, і до когось ідуть, а до когось— ні. Судячи з останніх подій, то бачу, що тут є бажання все покращувати.

Новий лікар бачить в Кременці багато перспектив

— Тут міні- обласна лікарня. Вона обслуговує три райони. В принципі, є де розігнатися. Ну і люди хворіють. Це ж не тільки в Києві є рідкісні захворювання. І чим більше тут буде спеціалістів, можливостей та потужностей — тим буде краще для всіх. Це ж так в будь-якій сфері працює. Тому покращувати треба все, адже лікувати теж треба всіх. Бо життя тільки одне, інше, поки, не доведене.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here