Головна Новини Коронавірус: на Тернопільщині хвора 1,5-річна дитина, в Умані – 6-місячна

Коронавірус: на Тернопільщині хвора 1,5-річна дитина, в Умані – 6-місячна

Наймолодший житель Тернопільщини ( третьої на сьогодні за кількістю хворих після столиці і Буковини), вражений коронавірусом – півторарічний хлопчик з села Лідихів Кременецького району. З району в тернопільську лікарню малюка направили з діагнозом запалення легенів, а вже в обласному центрі виявили у нього Covid-19, пише Україна молода

За повідомленням голови Кременецької райради Володимира Стефанського, це перший випадок зараження в районі. І дуже ймовірно, що заразив дитину рідний дядько, який нещодавно повернувся з Польщі.

“Дитина мешкає під одним дахом з батьками, п’ятирічним братом та дідусем. Жоден з них за кордоном не був. У ході перевірки стало відомо, що нещодавно з Польщі повернувся брат батька, який проживає у іншому селі. Саме батько напередодні відвідував родича, але сам дядько не контактував з дитиною і після повернення з-за кордону нікуди з будинку не виходив». Є інформація, що дитину везли до обласного центру в автомобілі саме її дядька, тож не виключено, що заразився малюк саме там. Всі члени сім’ї знаходяться вдома на самоізоляції, встановлюються всі особи, з ким вони контактували. Щодо хворого хлопчика, то він разом з мамою знаходиться у реанімації інфекційного відділення Тернопільської міської дитячої лікарні. Стан дитини – «важкий-стабільний, з позитивною динамікою», – повідомляє відділ комунікації поліції Тернопільської області.

Тим часом, за повідомленням Тернопільського штабу по боротьбі з коронавірусом, в тій же реанімації з підозрою на COVID-19 зараз знаходиться ще менша дитинка, віком 1 місяць і 10 днів, з Шумського району Тернопільщини. Ймовірне джерело зараження – також родич, який повернувся за кордону. Стан дитини – «відносно задовільний», лікарі чекають результатів лабораторного дослідження.

Окрім цього у Тернопільській міській дитячій лікарні перебуває ще четверо пацієнтів з підтвердженим COVID-19: одинадцятирічна дитина та її мама з Монастириського району – стан «відносно-задовільний», ще двоє дітей, 13 і 14 років, з цього ж району – стан однієї дитини «середньо-важкий», стан мами і ще однієї дитини – «відносно-задовільний».

Водночас, в Умані Черкаської області діагноз COVID-19 підтверджено в 6-місячної дитини, повідомив у фейсбуці міський голова Умані Олександр Цебрій.

“На 9:00 29.03 в стаціонарі КНП “Уманська міська лікарня” перебуває 6 хворих (зокрема одина 6-місячна дитина) з підтвердженим діагнозом COVID-19. В 1 людини підозра, зразки для дослідження відібрано і відправлено до вірусологічної лабораторії центру”, – написав він.

Цебрій додав, що ще трьох містян виписали під спостереження після отримання негативного результату аналізу на коронавірус. Загалом під наглядом перебувають 130 осіб, зокрема двоє співробітників “швидкої допомоги”.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here