51-річний медик із Почаєва Іван Венжинович, який лікував хворих на COVID-19, помер не від коронавірусу. Такий висновок обласного патологоанатома Євгенія Москальчука. Негативними були й два ПЛР-тести, які робили в обласному лабораторному центрі. Про це журналістам “Суспільного” розповіла керівниця центру Оксана Чайчук.
В травні відзняли журналісти агенції Associated Press відзняли, як Іван Венжинович лікує хворих на COVID-19.
Згодом його обличчя з’явилося на білбордах по всій Україні з написом “дякую”. Це була соціальна реклама для підтримки та подяки лікарям, які боролися з коронавірусною інфекцією.
Завідувач терапевтичного відділення Почаївської лікарні Валерій Бондарчук каже, Венжинович був одним з перших, хто почав працювати з хворими на COVID-19:
“Іван працював з березня-місяця, відколи коронавірусна інфекція. Працював ці всі місяці. Багатьом людям допоміг, багатьох поставив на ноги. Рахую, що багато людей залишилися живими тільки завдяки його професіоналізму і тому, що він все брав важких хворих на себе”.
Бондарчук розповідає, що Венжинович надавали допомогу за протоколом лікування COVID-19:
“Поступив з двобічною пневмонією, з високою температурою, задишкою, було зниження в крові рівня кисню. Ознаки коронавірусної інфекції, на нашу думку, колег в такий період – присутні в нашому житті. Ми розцінили це як коронавірусну інфекцію. Рентген показав двобічну полісигментарну пневмонію і лікували ми його від двобічної полісигментарної пневмонії. Він був на кисневій підтримці”.
Директор Почаївської районної лікарні Богдан Кучер каже, знав Венжиновича з 1986 року. У лікарні він працював близько 25 років:
“Хороший виконавець, як для адміністрації. Хороша людина, як для людей, хороший лікар, як для пацієнтів”.
Окрім лікарні, Іван Венжинович працював і в місцевій поліклініці.
Кучер каже, що діагноз, який поставили медику – тромбоемболія легеновї артерії:
“Він поступив з пневмонією 28-го, а 30-го , коли він встав до вікна і раптово посинів і впав. Всі реанімаційні методи нічого не могли допомогти. Тромб був великий в легеневій артерії – це миттєва смерть”.
Директорка обласного лабораторного центру Оксана Чайчук розповіла, що тести Івана Венжиновича на COVID-19 були негативними:
“Двічі була підозра. Перший раз це було першого липня. Другого липня поступив матеріал і четвертого липня був отриманий результат про те, що – від’ємний. Це був перший випадок. І другий випадок. Він захворів 26.09, звернувся 28.09 за медичною допомогою. Поступило термінове повідомлення – підозра на COVID-19. Біоматеріал до нас поступив 30-го вересня і першого числа виданий результат про те, що ПЛР-тест від’ємний. Тому, лабораторно діагноз COVID-19 не підтверджений, діагноз знятий”.
За словами Чайчук, тести були взяті при житті:
“Після цього проводився розтин. Кінцеві результати надають патологоанатоми. Якщо паталогоанатом не надав секційний матеріал на дослідження – очевидно, в нього не було підозри на те, що це COVID-19”.
Паталогоанатом Євген Москальчук робив розтин тіла Івана Вежиновича. Синхрон Титри
“Дуже швидке протікання хвороби, класичних ознак коронавірусу не було, а саме: не було втрати нюху, не було втрати апетиту, щоб так наростали явища гострої серцевої діяльності і легеневої, то такого не було. Я знайшов у нього пневмонію з тромбоемболією легеневої артерії. І все це відобраджено в діагнозі, який в мене вже Київ забрав”, – каже Москальчук.
Поховали Венжиновича на Почаївському міському кладовищі.