Головна Новини За півроку – більше трьох десятків кримінальних справ по вирубці лісу

За півроку – більше трьох десятків кримінальних справ по вирубці лісу

28 обвинувальних актів щодо незаконної рубки дерев направили до суду за за шість місяців 2020 року. Про це під час прес-конференції розповів головний прокурор області Петро Бойко. Також, прокуратурою Тернопільської області здійснюється процесуальне керівництво у восьми кримінальних провадженнях, де фігурують посадовці лісових підприємств Тернопільської області, за фактами допущених ними порушень вимог лісового законодавства в ході господарської діяльності.

«Найперше відзначу провадження щодо здійснення порубок у природно-ландшафтному парку «Загребелля», – каже Петро Бойко, прокурор Тернопільської області. Зараз триває інженерно-екологічна експертиза, яка невдовзі буде завершена. Тоді будемо говорити про результати у цьому проваджені. Також є кримінальна справа щодо директора районного комунального підприємства «Зборіврайагроліс». Через недбалі дії цієї посадової особи завдано збитків на суму понад 300 тисяч гривень. Долю директора вирішить суд. У нас є 8 кримінальних проваджень цієї категорії, які перебувають у стадії досудового розслідування. В деяких з них особам вже повідомлено про підозру. Так, в лютому 2018 року головний лісничий та інженер відділу лісового господарства одного із державних підприємств відвели ділянку під рубку дерев, яку не мали права відводити, і цим завдали шкоди на суму понад 300 тисяч гривень. Цим двом особам повідомлено про підозру, вручено обвинувальні акти, справа скерована до суду. Мали нещодавно також реалізацію по одному з працівників лісового господарства, який отримав неправомірну вигоду за реалізацію саджанців у спосіб не передбачений законом. Маємо кримінальні провадження по заборгованості із зарплати працівникам лісгоспів. У двох лісгоспах маємо вже відшкодування, там людям виплатили заборгованість.».

Прокурор області також розповів, що у відомстві працюють над розкриттям злочинів у сфері надрокористувань. Так, триває розслідування стосовно директора приватного підприємства, яке, під приводом роботи по розчистці річки русла Дністер у районі Заліщиків, використовуючи спеціалізовану техніку видобували піщано-галькову суміш без спеціальних дозволів. В такий спосіб було видобуто понад 40 тисяч тон суміші на суму більше 10 мільйонів гривень. На даний час директору підприємства повідомлено про підозру.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here