Головна Новини Житель Тернопільщини відмовився оплачувати 125 гривень аліментів на утримання сина

Житель Тернопільщини відмовився оплачувати 125 гривень аліментів на утримання сина

Мізерна сума за декілька років (“батько” не сплачує коштів від 2013 року) зросла до 30 000 гривень.

До центру безоплатної правової допомоги у Тернополі звернулась громадянка для застосування можливих заходів впливу до її чоловіка. Він заборгував значну суму аліментів.

Згідно з рішенням суду ще у 2006 році батька зобов’язали сплачувати на утримання сина 125 гривень щомісяця. Незважаючи на мізерний розмір аліментів, відповідач з 2013 року ухиляється від сплати. Тож заборгованість сягнула майже 30 000 гривень.

Для здійснення представництва інтересів клієнтки С.  в суді уповноважили адвоката Юрія Захарчука. Відповідно до ч.1 ст.196 Сімейного кодексу України при виникненні заборгованості з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти, одержувач має право на стягнення пені. Така санкція стягується у розмірі одного відсотка від суми боргу за кожен день прострочення. Але вона не може перевищувати 100 відсотків заборгованості, пише 0352.ua.

За змістом ст. 549 Цивільного кодексу України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення свого зобов’язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов’язання за кожен день його прострочення.

Отже, з урахуванням правової природи пені та виходячи з того, що аліменти стягуються щомісячно, пеня нараховується на суму заборгованості за той місяць, у якому не проводилось стягнення аліментів. При цьому сума заборгованості зі сплати аліментів за попередні місяці не додається до заборгованості за наступні місяці. А кількість днів прострочення обчислюється виходячи з того місяця, в якому аліменти не сплачувались.

Правило про стягнення неустойки (пені) у розмірі 1 % від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення означає, що при обчисленні загальної суми пені за прострочення сплати аліментів ураховується сума несплачених аліментів та кількість днів прострочення.

Завдяки професійним діям адвоката позов задовольнили та стягнули суму боргу з врахуванням пені на користь позивачки.

Нагадуємо, що єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103(безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

Інформацію надано Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Тернопільській області в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО» за матеріалами Чортківського МЦ з надання БВПД.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here