Головна Новини Де у Тернополі можна придбати легальні новорічні ялинки

Де у Тернополі можна придбати легальні новорічні ялинки

Ялинка

Аби новорічно-різдвяні свята тернополяни провели в компанії зеленого деревця, лісництва області готові реалізувати трохи більше 5 тисяч ялинок та сосен. При потребі, цю кількість можуть збільшити. Минулоріч, в обласних лісництвах зрубали близько 8 тисяч дерев. Захисників природи одразу заспокоюють: на весні,  за словами начальника обласного управління лісового господарства, деревця висаджують в тій же кількості, що вирубали, і в тих же місця, повідомляє ІНТБ

        ОЛЕГ ЯРЕМКО, начальник Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства 

        «Практично, в кожному лісгоспі є 7-8 лісництв, і на їхніх територіях будуть реалізовуватися новорічні ялинки. В Тернополі планувалося 2-3 місця. На сьогоднішній день дійшли спільної згоди, що, все-таки, вони будуть реалізовуватися тільки в одному місці. Це територія буде на перехресті Миру і Дружби».

Аби дізнатися, де вже можна придбати законні ялинки, розробили Інтерактивну карту точок продажу по всій області. Знайти її можна на сайті відомства ternopillis.gov.ua. Там же, можна побачити і номери телефонів гарячих ліній підприємств та відповідальних осіб за ялинкову кампанію-2017, для повідомлень громадян про випадки незаконної заготівлі та продажу хвойних. Аби вберегти ялинки від самовільних рубок, в області створили рейдові бригади, спільно із нацполіцією та екоінспекцією, каже Олег Яремко.

        ОЛЕГ ЯРЕМКО, начальник Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства

        «Рейдові бригади будуть діяти, вже діють з 5 грудня і по 14 січня 2017 року. Вони будуть виїжджати в цілому по області, і будуть робити рейди там, де будуть площадки для реалізації новорічних ялинок».

До слова, легальна ялинка повинна мати відповідну самоклейну стрічку з номером та серією, якщо її немає, то зелена красуня – вирубана незаконно, а її купівля тягне за собою накладення штрафу.

        ОЛЕГ ЯРЕМКО, начальник Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства

        «Штраф складає від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів, тобто, від 85 до 170 грн. І для посадових осіб від 7 до 12 неоподаткованих мінімумів. Тобто, від 119 до 204 грн».

А ще браконьєр має додатково оплатити заподіяну шкоду лісовому господарству. Розмір відшкодування залежить від діаметра пенька зрубаної ялинки чи сосни. Тобто, ця сума може коливатися від 355 до 1607 гривень.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here