Головна Новини Дорожники на крок ближче до будівництва обходу Тернополя

Дорожники на крок ближче до будівництва обходу Тернополя

25 серпня Верховна Рада України ухвалила Закон «Про ратифікацію Фінансової угоди (Проєкт «Транспортний зв’язок в Україні – Фаза І») між Україною та Європейським інвестиційним банком». Це рішення дає «зелене світло» на реалізацію проєкту будівництва І черги об’їзної автомобільної дороги м. Тернопіль (північно-східна ділянка) та транспортної розв’язки.

Нагадаємо, йдеться про нову дорогу І технічної категорії з 4 смугами руху та транспортної розв’язки у різних рівнях на перетині автомобільних доріг М-19 Доманове – Ковель –– Чернівці – Тереблече (км 315+629) та північно-східної ділянки обходу м. Тернопіль. Фінансує будівництво Європейський інвестиційний банк. Це перший грант ЄС на розвиток українських доріг.

Північно-східна ділянка обходу Тернополя дозволить звільнити місто від транзитного транспорту, суттєво покращить екологічну ситуацію і безпеку руху в обласному центрі.

Що вже зробили?

Крок перший: 19 вересня 2018 року Європейський інвестиційний банк схвалив виділення кредитної лінії в EUR50 млн, щоб допомогти “Укрзалізниці” і “Укравтодору” ліквідувати вузькі місця в європейських транспортних мережах. Згідно з документом, мова йде про проекти малої транспортної інфраструктури обсягом EUR20 млн.

Крок другий: 17 грудня 2018 року у Брюсселі представники Укравтодору, Міністерства інфраструктури України та Європейського інвестиційного банку підписали Угоду на фінансування Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) проєкту будівництва І черги об’їзної автомобільної дороги м. Тернопіль (північно-східна ділянка).

Крок третій: Служба автомобільних доріг у Тернопільській області розробила проєкти будівництва І черги об’їзної автомобільної дороги м. Тернопіль та транспортної розв’язки.

Для реалізації проєктів будівництва Служба дослідила три важливих аспекти:

  • Екологію – отримала висновок з оцінки впливу на довкілля № 7-03/12-2019312987/1 від 06.08.2019;
  • Археологію – отримала звіт про археологічні вишукування (розвідки), розроблений Науково-дослідним центром «Рятівна археологічна служба «Інституту археології НАН України» у 2018 році, висновок Управління культури Тернопільської ОДА №01-203/04-49/01 від 20.03.2020;
  • Думку громади – отримала звіт про громадське планової діяльності №7-03/12-2019312987/2 від 06.08.2019 (у межах проведення оцінки впливу на довкілля), лист Міністерства екології України №7/2244-19 від 10.04.2019 про відсутність зауважень і пропозицій громадськості щодо планової діяльності;

Останній крок перед реалізацією проєкту будівництва, ратифікацію Фінансової угоди, Верховна Рада України зробила учора

Що далі?

Наступний етап для реалізації будівництва І черги об’їзної автомобільної дороги м. Тернопіль та транспортної розв’язки ?– оголошення до кінця 2020 року Укравтодором міжнародних тендерів на умовах ЄІБ на будівництво обох об’єктів.
За попереднім прогнозом, стартує будівництво у 2021 році.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here