Головна Новини В Гусятині загинуло майже 65 тисяч карася

В Гусятині загинуло майже 65 тисяч карася

rybaЗа зверненням жителів вулиць  Суходільська,  В. Стуса, О. Кобилянської смт.  Гусятин щодо забруднення води у р. Збруч каналізаційними скидами комунального підприємства «Водоканал сервіс» та загибелі риби на водних об’єктах, прилеглих до неї, 03.03.2015 р. Державною екологічною інспекцією у Тернопільській області (далі Інспекція) у складі комісії, створеною Гусятинською РДА,  проведено обстеження р. Збруч та водних об’єктів, прилеглих до неї,   відібрано  проби води.

У ставках, прилеглих до р. Збруч виявлено загиблими 63650 шт. карася сріблястого, 4 шт. щуки, 21 шт. коропа.

Встановлено, що очисні споруди КП «Водоканал сервіс» не забезпечують ефективну очистку зворотних вод, які  попадають у р. Збруч та водні об’єкти, прилеглі до неї, що підтверджується протоколами вимірювань показників складу та властивостей проб вод за 2013 р., 2014 р., 2015 р.

Неочищені зворотні води від КП «Водоканал сервіс» потрапляють у рукав р. Збруч і підпитують ставки, у яких загинула риба.

22.02.2013 р. винесено рішення заступника головного державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Тернопільської області №5 про тимчасову заборону (зупинення) скиду неочищених зворотних вод від КП «Водоканал сервіс», яке не виконується.

Про даний факт Інспекцією  04.03.2015 р. проінформовано Державну екологічну інспекцію України, управління з надзвичайних ситуацій Тернопільської ОДА, Гусятинську районну раду, Гусятинську селищну раду,Тернопільрибоохорону, Тернопільське обласне управління водних ресурсів.

Збитки, завдані навколишньому природному середовищу внаслідок загибелі об’єктів тваринного світу, становлять 8240 тис.грн.

Збитки, завдані навколишньому природному середовищу внаслідок наднормативного скиду за 2014 рік, становлять 5,647тис. грн.

У зв’язку із тим, що у даному правопорушенні вбачаються ознаки злочину, визначені ч.2 ст.242 КК України,  матеріали направлено до прокуратури Гусятинського району.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here