Воду селам навколо Тернополя Водоканал подає за завищеними цінами
водаЗа результатами розгляду звернень жителів села Плотича Тернопільського району та Плотицької сільської ради щодо правомірності дій комунального підприємства «Тернопільводоканал» (надалі – КП «Тернопільводоканал») при включенні до договорів на послугу централізованого холодного водопостачання додаткових умов та внаслідок цього нарахування плати за зазначену послугу в завищеному розмірі, розпорядженням адміністративної колегії Тернопільського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 02 червня 2016 року № 14-рп/к розпочато розгляд справи у зв’язку з наявністю в діях КП «Тернопільводоканал» ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
Дії КП «Тернопільводоканал» по укладанню із споживачами сіл: Івачів Долішній, Плотича, Гаї Гречинські, мкр. Гаї Чумакові (с. Байківці) Тернопільського району договорів про надання послуги з централізованого холодного водопостачання, які містять вимоги, що погіршують законодавчо встановлені умови її надання, є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 2 статті 50 та частиною першою статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку, що може призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

2. Вуличні мережі у селах Івачів Долішній, Плотича, Гаї Гречинські, мкр. Гаї Чумакові (с. Байківці) Тернопільського району під’єднані до водопроводу КП «Тернопільводоканал» і в точках розмежування балансової належності мереж, встановлено загальногрупові лічильники. Згідно Листа КП «Тернопільводоканал» нарахування плати за водопостачання абонентам зазначених сіл, проводилося згідно показів індивідуальних водолічильників чи норм та з врахуванням показників загальногрупових водолічильників починаючи з : 01.03.2008 – с. Івачів Долішній; 01.12.2008 – с. Гаї Чумакові; 01.01.2011 – с. Гаї Гречинські; 01.01.2011 – с. Плотича Якщо сумарна кількість води, спожитої мешканцями, які використовують воду із відповідного (спільного) водопровідного вводу, не відповідає показам загальногрупового водолічильника, Виробник здійснює перерахунок розміру плати за фактично надані послуги з урахуванням його показів.

Різниця розподіляється між усіма Споживачами, в тому числі, і тими, що мають встановлені квартирні засоби обліку води, які взяті на абонентський облік та споживають воду із даного водопровідного вводу, пропорційно кількості мешканців у буди- нку. Жителям мкр. Гаї Чумакові с. Байківці розподіл здійснюється пропорційно кількості абонентів. Різниця, яка виникла за вищевказані періоди та виставлена до оплати споживачам, складає

Попередньо уже зазначалося, що частиною 2 статті 26 Закону України «Про житло- во-комунальні послуги» визначено, що договір не може містити умов, що вводять додаткові види оплати послуг, не передбачені типовим договором на надання житлово-комунальних послуг, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Зокрема, пунктом 7 типового договору передбачено, що плата за надані послуги за наявності засобів обліку води справляється за їх показами згідно з пунктами 10-13 Правил. Таким чином, порядок обліку та нарахування плати за послугу централізованого во- допостачання, який КП «Тернопільводоканал» застосовує абонентам зазначених сіл не передбачений нормативно-правовими актами, які регулюють відносини між виконавцями / виробниками та споживачами зазначеної послуги.

Антимонопольний комітет постановив:

1. Визнати, що комунальне підприємство «Тернопільводоканал» займає монопольне (домінуюче) становище на ринку централізованого холодного водопостачання в територіальних межах сіл: Івачів Долішній, Плотича, Гаї Гречинські, мкр. Гаї Чумакові (с. Байківці) Тернопільського району, де розташовані водопровідні мережі, які приєднані до мереж комунального підприємства «Тернопільводоканал», протягом 2008 – 2016 років та по даний час, з часткою 100%, як таке, що немає жодного конкурента.

2. Визнати дії комунального підприємства «Тернопільводоканал» по укладанню із споживачами сіл: Івачів Долішній, Плотича, Гаї Гречинські, мкр. Гаї Чумакові (с. Байківці) Тернопільського району договорів про надання послуги з централізованого холодного водо- постачання, які містять вимоги, що погіршують законодавчо встановлені умови її надання, порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 2 статті 50 та частиною першою статті 13 Закону України «Про захист економічної конкурен- ції», у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку, що може призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку. 13

3. Відповідно до статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, зазначене в пункті 2 цього рішення, накласти на комунальне підприємство «Тернопільводоканал» штраф у розмірі 68000 (шістдесят вісім тисяч) гривень.

4. Визнати дії комунального підприємства «Тернопільводоканал» по необґрунтовано- му нарахуванню споживачам сіл: Івачів Долішній, Плотича, Гаї Гречинські, мкр. Гаї Чумако- ві (с. Байківці) Тернопільського району плати за послугу централізованого холодного водо- постачання, порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 2 статті 50 та частиною першою статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку, що призвели до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

5. Відповідно до статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, зазначене в пункті 4 цього рішення, накласти на комунальне підприємство «Тернопільводоканал» штраф у розмірі 68000 (шістдесят вісім тисяч) гривень.

6. Зобов’язати комунальне підприємство «Тернопільводоканал» в тримісячний тер- мін з дня одержання рішення припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом: – укладання із споживачами сіл: Івачів Долішній, Плотича, Гаї Гречинські, мкр. Гаї Чумакові (с. Байківці) Тернопільського району договорів, які відповідають вимогам Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та Типового договору, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630; – припинити необґрунтоване нарахування споживачам сіл: Івачів Долішній, Плотича, Гаї Гречинські, мкр. Гаї Чумакові (с. Байківці) Тернопільського району плати за послугу центра- лізованого холодного водопостачання, яке не передбачене нормативно-правовими актами. Про виконання зобов’язання повідомити територіальне відділення протягом трьох місяців з дня отримання цього рішення. Штраф підлягає сплаті у двомісячний строк з дня одержання рішення. Відповідно до статті 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції» протя- гом п’яти днів з дня сплати штрафу суб’єкт господарювання зобов’язаний надіслати до Тернопільського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України документи, що підтверджують сплату штрафу.
Категорії: Новини

Теги:

Залишити коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

%d блогерам подобається це: