Головна Новини Витримував навали ворогів: у Кременці сміття зруйнувало мур 17 століття

Витримував навали ворогів: у Кременці сміття зруйнувало мур 17 століття

Кременецькі комунальники чистять потік р.Ірва. Роботи проводять за кошти бюджету Кременецької громади, який наповнюється платниками податків.

Працівники КП «Кременець благоустрій» звільняють береги від сміття, захаращень, порослі та каміння в двох місцях: в районі автопарку та за Миколаївським собором (тут впала стіна і перекрила воду).

Як сміття зруйнувало кам’яний мур 17 століття:

Францисканський монастир в Кременці збудували ще у 1606 році. Це була велика територія обнесена кам’яним муром. Нині будівлі колишнього монастиря входять до складу державного історико-архітектурного заповідника. На стінах муру були нанесені «Стації Хреста» – зображення, які розповідали про останні години життя Ісуса Христа на землі. Вони нагадували про скромність, з якою Ісус був готовий відкласти будь-які привілеї власної божественності, аби вказати шлях до спасіння через Свою жертву.

Жертвою людської недбалості по відношенню до навколишнього середовища став старовинній мур, який витримував навали ворогів і стояв більше 400 років. Як це сталося? Побутове сміття, пластикові пляшки вже в 21 століття неподалік цього муру постійно створювали греблю на Ірві. Міська рада фінансує роботи з ліквідації цього сміття комунальним підприємством «Кременець благоустрій». Ще акції з розчистки потоку проводила Кременецька екологічна ліга спільно зі студентами академії і медичного коледжу. Попри це, сміття з’являлося знову, при чому з шаленою швидкістю і в більшій кількості. Від того там стояла вода і підмивала мур. З плином часу цеглини ставали крихкими і в цьому році великі фрагменти стіни впали у воду.

«- Цього літа тричі топило мій будинок. Увесь двір був у воді і в сусіда Ігоря Заблоцького. Живемо у підніжжя гори Бони. Десять років тому міськрада потік гарно прочистила трактором. Вода спокійно стікала. Не довго то стало. Сміття поступово забивало потік. Ми майже щовечора бачимо, як ці мішки з верхньої вулиці летять вниз до води і створюють їй перешкоду. Від того все заростає деревами. Ті, хто так вчиняють зі сміттям мають штрафи чималі сплачувати! Дивись і знайдуть в собі сили донести сміття до спеціальних баків та заплатити за їх вивезення комунальникам. Ми ж так робимо. Мають всі так робити!» – розповідає Ніна Чорнова.

«- Наші будинки десятиліттями затоплювало, ніхто не реагував. Ми тут всі вже пенсіонери, своїми силами нічого не вдіємо. Дякувати Богу, нас зараз почули. Зараз прочищають потік Ірви біля автопарку…» – розповідає 75-річна Марія Антонівна Мельник, жителька будинку N63, що на Дубенській. «Живемо біля потоку вже 46 років. Два роки тому сусідів затопило так, що меблі плавали, наші льохи тоді залило повністю. А все те через сміття. Дивує відношення деяких наших людей до природи. Нащо перетворювати потік на сміттєву яму, коли є неподалік баки для сміття.»

Кременецька міська рада просить жителів, які живуть поруч з потоком Ірва, з розумінням поставитися до роботи комунальників. В деяких місцях 30 років потік не чистили. Роботи дуже багато. Ще більше сміття… Попереджаємо всіх, хто викидає своє побутове сміття до потоку – Ви порушуєте Правила благоустрою Кременецької громади. На всіх порушників будемо складати адміністративні протоколи і виписувати штрафи. Це наш спільний дім, бережімо його разом, зазначили у Кременецькій громаді.