Головна Економіка Визначено шляхи розвитку агропромислового комплексу області до 2015 року

Визначено шляхи розвитку агропромислового комплексу області до 2015 року

АПКРозпорядженням голови обласної державної адміністрації схвалено проект комплексної програми розвитку агропромислового комплексу Тернопільської області на 2012-2015 роки, повідомляє прес-служба ТОДА
Метою програми є розвиток агропромислового комплексу області на основі застосування нових економічних підходів та фінансової підтримки, підвищення щороку на 10-15% урожайності сільськогосподарських культур та стійкості рослин проти хвороб, забезпечення оновлення машинно-тракторного парку новою високопродуктивною технікою і обладнанням вітчизняного та зарубіжного виробництва, в тому числі і через систему фінансового лізингу.
Йдеться також і про поліпшення племінних та порідних якостей поголів’я сільськогосподарських тварин у всіх категоріях господарств області, наукове розроблення та впровадження у виробництво нових сортів сільськогосподарських культур, енергозберігаючих технологій виробництва продукції, проведення виставкових заходів з метою просування товарів, які виробляються підприємствами області на внутрішні та зовнішні ринки тощо.
На думку розробників програми, основні шляхи досягнення розвитку усіх галузей сільського господарства – це створення умов для підвищення рівня роботи агропромислового комплексу області на основі нових економічних підходів та фінансової підтримки, сукупність дій та заходів, спрямованих на задоволення потреб сільськогосподарських товаровиробників і сільського населення у підвищенні рівня знань та удосконаленні практичних навичок прибуткового господарювання, поліпшенні добробуту та розвитку соціальної сфери села.
В рамках реалізації проекту передбачається сформувати систему обслуговування галузей рослинництва та тваринництва на селі, що дасть можливість більш раціонально та ефективно використовувати землі сільськогосподарського призначення, нарощувати поголів’я сільськогосподарських тварин, підвищувати їх продуктивність, сформувати конкурентноспроможний аграрний сектор.
З цією метою надаватиметься допомога агроформуванням всіх форм власності у придбанні сортового насіння, техніки, знарядь обробітку ґрунту, мінеральних добрив, засобів захисту рослин і тварин, племінної худоби і птиці.
На цій основі буде піднесено зацікавленість громадян у реалізації вирощеної продукції, підвищено соціальний захист та створено нові робочі місця у сільській місцевості.
Основним завданням програми є: сприяння реалізації державної політики в агропромисловому комплексі, підтримка розвитку насінництва, відновлення родючості ґрунтів, зменшення на них антропогенного впливу та забезпечення на цій базі такої продуктивності сільськогосподарських культур, яка гарантуватиме продовольчу безпеку регіону, збільшення виробництва продукції тваринного походження, проведення ярмаркових та виставкових заходів з метою просування товарів, які виробляються підприємствами області на внутрішні та зовнішні ринки, розвиток сільськогосподарської кооперації, наукове розроблення та впровадження у виробництво нових сортів сільськогосподарських культур, енергозберігаючих технологій виробництва продукції.
Удосконалення мережі елітних і насінницьких господарств, впровадження у виробництво високоврожайних сортів дасть можливість довести посіви зернових не нижче другої репродукції на кінець 2015 року та отримати валовий збір зернових у: 2012 – 1600 тис. тонн; 2013 – 1700 тис. тонн; 2014 – 1750 тис. тонн; 2015 році – 1780 тис. тонн.
Вапнування кислих грунтів з Рн 5,1-5,5, яких в області є 102,3 тис. га, сприятиме засвоєнню внесених мінеральних добрив та підвищенню продуктивності сільськогосподарських культур, зокрема врожайність озимої пшениці збільшиться на 0,2-0,4 цнт/га: 2012 – 40 цнт/га; 2013 – 40,2 цнт/га; 2014 – 40,5 цнт/га; 2015 році – 40,8 цнт/га.
Застосування в землеробстві сидеральних посівів сприятиме покращенню хімічних та фізичних властивостей грунту, що дозволить підвищити врожайність цукрових буряків на 10-15 цнт/га: 2012 рік – 310 цнт/га; 2013 – 325 цнт/га; 2014 – 340 цнт/га; 2015 рік – 350 цнт/га.
Оновлення парку машин (2012 рік – 90 од.; 2013 – 105 од; 2014 – 125 од; 2015 рік -145 од) дасть можливість зменшити собівартість продукції та зекономити значну кількість пально-мастильних матеріалів.
За рахунок придбання рибогосподарствами маточного ремонтного матеріалу нарощуватиметься виробництво рибної продукції: 2012 рік – 820 тонн; 2013 – 900 тонн; 2014 – 990 тонн; 2015 рік – 1090 тонн.
Відшкодовується 50 відсотків вартості енергозатрат, затрати на автотранспорт, закупівлю контейнерів для збору відходів. Буде утилізовано відходи м’ясо-переробної галузі та туш загиблих тварин в кількості 5000 тонн кожного року.
Розвиток ярмаркової діяльності, аукціонів з продажу племінних тварин, проведення науково-практичних виставок дасть можливість налагодити нові господарські зв’язки.
Створення кожного року по одному молочному кооперативу в сільських місцевостях окремо визначених районів дасть можливість додатково створити робочі місця та забезпечити переробну галузь сировиною.
Відшкодування витрат за закуплені установки індивідуального доїння збільшить виробництво молока особистих селянських господарств, підвищить продуктивність худоби, дасть можливість виробляти більш якісну молочну сировину.
Наукове забезпечення агропромислового виробництва сприятиме створенню і впровадженню у виробництво нових високопродуктивних, зимостійких та стійких до вилягання і хвороб сортів.
Щорічне підвищення рівня знань і вдосконалення практичних навичок, одержання суб’єктами господарювання консультацій з питань сучасних технологій, маркетингових схем у збуті сільгосппродукції дасть можливість збільшити товаровиробниками виробництво продукції сільського господарства у 2012 році-на 45 млн грн; 2013 – на 55 млн грн; 2014 – на 65 млн грн; 2015 році- на 75 млн грн.
Стимулювання формування регіональних ресурсів зерна та борошна за рахунок кредитних ресурсів забезпечить населення області продовольчим зерном в кількості 12 тис. тонн щороку.
Розвиток та вдосконалення інформаційної мережі сприятиме своєчасному забезпеченню необхідною інформацією органів виконавчої влади вищого рівня.
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми – 284030,05 тис. грн. В тому числі: обласний бюджет – 72501,05 тис. грн., кошти інших джерел – 211529,0 тис. грн.
Головному управлінню агропромислового розвитку обласної державної адміністрації доручено подати проект Програми на розгляд чергової сесії.