Головна Суспільство З якого віку можна ставити брекети дитині?

З якого віку можна ставити брекети дитині?

Брекети – потужний ортодонтичний інструмент, який дозволяє досягти успіхів навіть у дуже складних кейсах. Але з якого ж віку може починатися ортодонтичне лікування брекет-системою? Здивуємо вас – уже з 7-8 років можливе використання часткових брекет-систем.

Лікування частковими брекет-системами

Іноді можна почути, буцімто лікування брекет-системою можливе лише з 12-14 років. Насправді, це не так. Часткову брекет-систему за методикою «4х2» встановлюють дітям ще в 7-10 років.

  • Дитині можливо встановити часткову брекет-систему в тому випадку, якщо в неї вже прорізалися постійні різці (4 передніх зуби) та постійні перші моляри («шестірки»). Зазвичай до 8 років всі ці зуби вже є в порожнині рота.
  • Часткова брекет-система 4х2 застосовується при скупченості передніх зубів, неправильному нахилі зубів або порушеннях прорізування.
  • Нерідко система 4х2 використовується як перша сходинка до комплексного ортодонтичного лікування. В такому разі подальша ортодонтія відбувається простіше та швидше. Але іноді лише часткової брекет-системи буде достатньо.
  • Завдяки тому, що конструкція незнімна, лікування відбувається швидше, воно більш ефективне та приносить менше незручностей дитині.

Саме тому не варто чекати якогось «більш вдалого віку» для лікування зубів у дитини – починайте зараз, якщо це необхідно. 

З чого починається ортодонтичне лікування?

Ортодонтія – це дуже відповідально, тому лікарі NikaDent Family nikadent-family.com.ua ретельно планують лікування кожного пацієнта та пояснють все до дрібниці батькам дітей.

  • Перший візит – це завжди консультація. Ортодонтія не терпить поспіху, тут не потрібно приймати швидкі рішення. Навпаки, лікар має детально вивчити історію життя та скарги пацієнта, провести детальне обстеження ротової порожнини, зубних рядів, суглобів, мʼязів.
  • На першому візиті лікар зазвичай призначає додаткові обстеження – панорамний знімок або КТ щелеп. Іноді ортодонти можуть призначати й інші обстеження – рентген-знімок черепа в боковій проєкції, наприклад. 
  • На другому візиті лікар вже має достатньо інформації про стан зубо-щелепної системи пацієнта та презентує план лікування. Лише після його затвердження та згоди батьків починається лікування.

Дитяча стоматологія в Одесі NikaDent Family пропонує послуги дитячого ортодонта-гнатолога при необхідності корекції зубів у дитини для виправлення прикусу – завітайте на консультацію!