Головна Суспільство Яким має бути якісне харчування дорослого кота

Яким має бути якісне харчування дорослого кота

Харчування домашнього кота дорослого віку відрізняється від годування кошеня. Коту необхідно менше вітамінів та мінералів, а частота його годування скорочується. Однак поживна цінність їжі має залишатися на тому рівні, щоб активний кіт не відчував нестачі в корисних речовинах. Головним критерієм правильно складеного раціону стане фізична активність та зовнішній вигляд улюбленця. Якісний сухий корм супер-преміум класу стане відмінним вибором як для кота, так і для його господаря.

Особливості харчування дорослих котів

Більшість котів з’їдає стільки сухого корму, скільки потрібно для тамування голоду та енергетичних потреб. Але деякі вихованці не знають міри й можуть переїдати. Щоб правильно розрахувати порцію, треба враховувати:

  • умови утримання тварини;
  • рівень активності;
  • порода;
  • масу тіла;
  • якість випорожнень;
  • стан шерсті;
  • індивідуальні особливості здоров’я.

Дорослого кота не можна перегодовувати або недогодовувати – він має з апетитом з’їдати запропоновану порцію. Якщо після їди в мисочці залишається корм, варто зменшити порцію та вміст білка в раціоні. Виробники повнораціонних кормів надають детальну інформацію про рекомендовану кількість корму для кішок на день.

Привабливість та користь їжі для кота визначають жири, які є найважливішим джерелом енергії. Крім цього, жирні кислоти – це основне джерело жиророзчинних вітамінів А, D, Е та К. При дефіциті даних вітамінів може погіршитися стан шерсті вихованця.

Дорослі коти також мають отримувати з харчуванням незамінні амінокислоти:

  • Таурин – при нестачі таурину зростає ризик розвитку патологій репродуктивної, серцево-судинної та нервової систем;
  • Аргінін – входить до складу тваринних білків.

Який вибрати раціон для дорослої кішки

Визначаючись із кращим видом годування, потрібно прийняти рішення: утримувати кота на натуральній їжі або довірити здоров’я свого улюбленця професіоналам і обрати готовий повнораціонний корм зі збалансованим складом. Якісний готовий сухий або консервований корм виграє перед натуральним харчуванням у тому, що в ньому знаходяться всі елементи необхідні для травлення та здоров’я тварини в потрібному процентному співвідношенні.

Також не рекомендується утримувати котів на комбінованому харчуванні. Змішаний раціон може призводити до порушення метаболізму, роботи шлунково-кишкового тракту, а також стати причиною метеоризму, колітів та гастриту. Готові корми не потребують додаткових продуктів – головне забезпечити вихованцеві постійний доступ до свіжої чистої води.

Корм Purina ProPlan для котів

Повнораціонний корм Про План для дорослих котів володіє збалансованим складом та містить усі необхідні поживні речовини, вітаміни й мікроелементи, необхідні для підтримки здоров’я та активного способу життя пухнастика. Такий корм має високу поживну цінність, добре засвоюється, а також складається тільки з продуктів натурального природного походження.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here