На що покупці звертають увагу, вибираючи меблі? Зазвичай це дизайн, практичність і матеріал, із якого зроблений той чи інший виріб. Адже саме від матеріалу залежить те, наскільки естетичними й довговічними будуть меблі. Значний попит у меблевій індустрії має МДФ і ДСП, які можна вибрати й замовити на сайті: https://tomek.lviv.ua/catalog/plitni-materiali/dsp/.
Матеріали у меблевій промисловості
Дізнайтеся більше про популярні матеріали, щоб визначитися з тим, який більше підходить для ваших задач.
- Необроблені плити МДФ
Їх роблять, пресуючи деревні волокна. До них додають органічні в’яжучі складники, які зміцнюють сировину. Однорідний склад плит і їхня висока щільність – це ті особливості, які чудово підходять для машинної обробки. Тож цей матеріал часто використовують для виробництва якісних меблів із витонченою естетикою. Плити МДФ легко різати, свердлити, фрезерувати й формувати в найвитонченіших формах. У сучасних меблях плити МДФ розглядаються як заміна дерева. Їхню однорідну і гладку поверхню можна лакувати, наносити фольгу, шпонувати та ламінувати – і це створює багато можливостей для виготовлення різноманітних виробів.
- Меламінові плити МДФ
Під час виготовлення декоративний папір просочується спеціальними речовинами. Вони забезпечують поверхневу стійкість і роблять матеріал придатним для використання на різних поверхнях. Просочений папір автоматично нарізається за розміром пластин. За певних температурних умов і показників тиску декоративний папір приклеюється до пластини.
- ДСП
Ці плити виготовляють шляхом склеювання деревної стружки. Її пресують під високим тиском і високими температурами. Залежно від способу пресування розрізняють плити плоскі й поперечно-пресовані. Існують і ламіновані ДСП – це універсальний меблевий матеріал. На нього є значний попит, адже він простий в обробці, міцний і довговічний.
- ДВП
Можна ще зустріти просту назву «фанера». Це плита з волокнистої деревної «тканини». Щоб рослинні волокна мали більшу в’язкість, у процесі виготовлення ДВП додається синтетичний клей. Матеріал легко обробляється, його можна згинати до форми циліндричних поверхонь. Це екологічно чиста сировина, яка не містить агресивних хімічних речовин.
- Ламіновані плити МДФ
Її виготовляють із тришарової плити ДСП або МДФ, яка з однієї або обох сторін покрита термореактивною смолою. Саме через наявність смоли дошка не потребує подальшої обробки. Завдяки ламінації матеріал більш стійкий до вологи та механічних пошкоджень, що значно впливає на його довговічність. Ламінування також покращує гнучкість плити й полегшує її обробку. Виріб стійкий до подряпин, бруду та інших зовнішніх факторів.
Деякі плити МДФ ламіновані тільки з однієї сторони. Її друга сторона без ламінації – це поверхня, яка призначена для глибокого фрезерування. А через підвищену щільність можна отримати ідеальну поверхню для подальшого доопрацювання. Двостороння ламінована дошка призначена для подальшої обробки.
Що характерно для ламінованих плит?
Ламіновані плити мають такі характеристики:
- стійкість до зовнішніх факторів
- ціна, доступніша за натуральний масив дерева
- стійкість до незначних механічних пошкоджень і бруду
- можливість фрезерувати, що дозволяє створити декоративні пази
- можливість наклеїти фольгу чи пофарбувати в будь-який колір
Всі ці матеріали відрізняються за багатьма технічними параметрами. Тож коли вам потрібні меблі на замовлення, варто зорієнтувати виробника щодо умов, де ви плануєте використовувати ці вироби. Спеціалісти компанії «Томек» також допоможуть вибрати відповідний матеріал. Успіхів!