Головна Суспільство Які функції виконує ХГЛ під час вагітності

Які функції виконує ХГЛ під час вагітності

Хоріонічний гонадотропін людини, або ХГЛ — один з найважливіших гормонів вагітності. У дуже незначній кількості він присутній і в крові невагітних жінок, і навіть в крові чоловіків, але значна кількість притаманна саме вагітності. ХГЛ виробляється хоріоном, ворсинчастою ​​оболонкою ембріона, після імплантації його в порожнину матки. Як тільки це відбувається, рівень ХГЛ в крові починає стрімко зростати. На чутливості до цього гормону засновані всі тести на раннє визначення вагітності — як аптечні, так і лабораторні.

Детальна інформація про хоріонічний гонадотропін за посиланням: https://mdclinics.com.ua/ua/uslugi/xgch-xorionicheskij-gonadotropin/ 

ХГЛ і вагітність

Крім ХГЛ, гормоном, що забезпечує розвиток вагітності, є прогестерон. Він потрібний для настання вагітності та її збереження. Прогестерон синтезується плацентою, але поки плацента не розвинулася достатньою мірою, він виробляється жовтим тілом яєчника. Це тимчасова залоза внутрішньої секреції, яка утворюється з фолікула після овуляції. Якщо вагітність не наступає, жовте тіло поступово руйнується, а якщо настає — то в кров надходить ХГЛ, який підтримує жовте тіло й у такий спосіб забезпечує потрібну кількість прогестерону.

Інші функції ХГЛ під час вагітності:

  • Разом з прогестероном пригнічує імунну систему з тим, щоб зберегти ембріон.
  • Частково під його впливом (разом з прогестероном) зростає матка, а також залишається розслабленою; ХГЛ запобігає спазмам матки й так усуває ризик переривання вагітності.
  • Бере участь в синтезі чоловічих стероїдних гормонів плода, отже й в формуванні його статевих ознак.

ХГЛ — маркер правильного розвитку вагітності

Стежачи за тим, як збільшується рівень ХГЛ в крові, можна спостерігати розвиток вагітності. Для цього розроблені таблиці, що показують норму гормону на різних термінах гестації.

Занадто високий рівень хоріонічного гонадотропіну є ознакою:

  • багатоплідної вагітності;
  • гестозу (пізнього токсикозу вагітності);
  • цукрового діабету у вагітної;
  • підвищеного ризику вад розвитку плода;
  • пухирного занеску.

Занадто низький рівень ХГЛ вказує на високий ризик переривання вагітності, або завмерлу вагітність.

epsAdRUwUbMLsEaJdKZ736-Rsc0SHtw0-Xdo94HH7U2Ny92P9A92n0Yq3HlmHzd_jw6v_PHviWN6Y_1I9Uy82jk5v-Cgy08nshx6CvB61GDGLM5F2qomYbXzVD1u0g=s0

ХГЛ — маркер позаматкової вагітності

Яйцеклітина й сперматозоїд зустрічаються в матковій трубі й зливаються, тоді ембріон опускається в матку та імплантується в її стінку. Так формується нормальна вагітність. Іноді ембріон помилково імплантується не в стінку матки, а в інше місце, частіше це стінка маткової труби. Так утворюється позаматкова вагітність. Позаматкова вагітність не лише не має шансів на успішне завершення, а й створює ризик для здоров’я та навіть життя жінки, оскільки призводить до розриву фаллопієвої труби з внутрішньою кровотечею.

ХГЛ дає змогу вчасно запідозрити позаматкову вагітність за такими ознаками:

1. Його рівень зростає менш швидко, ніж в нормі.

2. Високий (в порівнянні з невагітним станом) рівень ХГЛ разом з відсутністю плідного яйця в матці на УЗД.

Таким чином, ХГЛ має вкрай важливе значення для вагітності на всіх її етапах і як гормон, що забезпечує її розвиток, і як маркер можливих ускладнень.