Головна Суспільство Як вибрати правильний автомобільний інвертор

Як вибрати правильний автомобільний інвертор

Коли йдеться про використання техніки, яка живиться від напруги 5 чи 12 В, ми навіть не замислюємося, що вони використовують імпульсні блоки живлення. Їх завдання — перетворити 220 В змінного струму на напругу необхідного номіналу з постійним струмом.

Останнім часом частішають випадки, коли потрібне інверсне перетворення постійного струму на змінний. Із цим завданням успішно впораються автомобільні інвертори. Вони дозволяють підключати звичайну побутову техніку до бортової мережі автомобіля чи безпосередньо до його акумулятора.

Розглянемо основні критерії вибору таких пристроїв.

Потужність

Тут потрібно дотримуватися такого правила: сукупна потужність приладів, які будуть підключатися до інвертора, не повинна перевищувати його паспортну потужність.

Номінал струму

Величина струму, який споживає автоінвертор, прямо пропорційна навантаженню з боку підключених пристроїв.

Розрахункова формула по струму виглядає так:

I = (Pс х 1.15) / U,

де Pс — це сукупна потужність споживачів (Вт), U — напруга живлення інвертора (В), а I — номінал струму, споживаний від АКБ (А).

На практиці це означає, що струм, який виробляє генератор автомобіля, не повинен бути меншим за величину, розраховану за цією формулою. Інакше акумулятор розрядиться навіть при працюючому двигуні авто.

Захисні функції

Функціонал автомобільного інвертора визначає його вартість. Але чи потрібно економити? 

Від наявності тих чи інших функцій захисту в кінцевому підсумку залежить безпека самого інвертора, під’єднаних пристроїв та навіть власника авто.

Якісний автоінвертор повинен мати такі функції, як захист від переполюсовки, КЗ, перенавантаження, перегріву. Захист у повному обсязі гарантує автоматичне відключення інвертора в разі виникнення будь-яких аварійних ситуацій.

Флагманські моделі вміють визначати ступінь розряду акумуляторної батареї та попереджати про критичне зниження вихідної напруги АКБ.

Намагайтеся вибирати якісні автомобільні інвертори у Дніпрі тих моделей, які вміють справлятися зі стрибками напруги в момент перемикання з блока живлення на АКБ і навпаки. Це дозволить максимально продовжити строк служби техніки.

Встановлення та підключення

Дотримуйтеся наступних правил та порад стосовно безпечного користування автомобільними інверторами:

  1. Встановлюйте інвертор тільки горизонтально в сухому, не запиленому місці. Слідкуйте, щоб поряд не було джерел випромінювання тепла. Не допускайте закриття вентиляційних отворів сторонніми предметами.
  2. 12-вольтові інвертори не можна підключати до акумуляторів вантажних авто та автобусів, де стоять АКБ на 24 В.
  3. Забороняється паралельне підключення декількох перетворювачів напруги.

Спочатку з’єднайте акумулятор, інвертор та пристрої відповідними дротами, потім включіть інвертор, і лише після цього вмикайте підключені девайси.

Дотримуючись цих правил, ви максимально подовжите строк експлуатації інвертора. Великий вибір таких корисних у наш час пристроїв є в асортименті магазину Алло в Дніпрі. Тут також можна придбати всі необхідні аксесуари (кабелі, перехідники, роз’єми), якщо вони відсутні в комплекті постачання.