Головна Суспільство Як обрати ноутбук: за що не варто переплачувати

Як обрати ноутбук: за що не варто переплачувати

Середній термін «життя» сучасного ноутбука — від 3 до 5 років. За цей час пристрій втрачає свою надійність та продуктивність внаслідок необережного поводження, зносу внутрішніх деталей або вдосконалення технологій.

Якщо ваш лептоп також віджив своє, зазирніть до магазину ELDORADO.UA, де знайдуться ноутбуки на будь-який смак. В описі кожного товару є докладні технічні характеристики, порівнявши які ви легко підберете відмінний гаджет. Щоб обрати найкращий варіант, варто заздалегідь розрахувати, які характеристики конче потрібні новій техніці, а якими можна спокійно знехтувати, щоб зекономити кошти.

Конструкція та дизайн

Деякі виробники запевняють, що моделі-трансформери й ноутбуки зі знімним екраном вкрай необхідні кожному покупцеві, адже надають більше можливостей та мобільності. Насправді такі пристрої з операційною системою Windows 10/11 практично не призначені для сенсорного керування, тож вправлятися з ними без спеціального стилуса буде незручно.

Дизайн та ергономічність корпусу ноутбука взагалі ніяк не відображається на технічних характеристиках пристрою. Рожевий або золотистий колір — це красиво, але ж чи варто за це переплачувати?

Дисплеї OLED та 4K

Якщо ви графічний дизайнер, роздільна здатність екрана дійсно має велике значення. Якщо ж ні, то намагання втиснути у дисплей якомога більше пікселів призводить лише до підвищення вартості ноутбука. Навіть геймери можуть обходитися ноутбуками з IPS-матрицею, а звичайні користувачі й поготів. Надто висока роздільна здатність екрана суттєво зменшує час автономної роботи ноутбука, а для пристроїв з діагоналлю 13–15 дюймів вона зовсім недоречна.

RAM (ОЗУ) та кількість ядер

Ще одна характеристика, на якій часто спекулюють менеджери магазинів. Насправді все просто:

  • 8–16 Гб — достатньо для пересічного користувача;
  • від 32 й вище — для дизайнерів, спеціалістів з візуального контенту, геймерів або розробників.

Що стосується кількості ядер ноутбука, то для звичайного користувача цей показник не настільки важливий, як тактова частота. Чому віддати перевагу — частоті або кількості ядер — залежить від того, як планується використовувати ноутбук. В будь-якому разі не варто купувати модель, що має менш ніж 4 ядра.

Тип накопичувача

Твердотільний (SSD) та жорсткий (HDD) диски мають суттєві відмінності. Перший коштує дорожче та забезпечує високу швидкість роботи системи. Проте другий дає можливість зберігати велику кількість інформації в одному місці та відновлювати дані за потреби. Попри значну ціну спеціалісти часто радять обирати ноутбуки з твердотільним диском, а для збереження великого об’єму даних використовувати хмарне сховище або зовнішній жорсткий диск.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here