Головна Суспільство Як і де отримати кредит на ФОП

Як і де отримати кредит на ФОП

Нерідко підприємці-початківці в Україні потребують фінансової підтримки за рахунок позикових коштів. Як правило, гроші потрібні для вирішення такого питання, як розширення бізнесу. Але в деяких випадках існує завдання підтримання справи на плаву у нелегкі часи. Отримати кредит для ФОП сьогодні неважко. Однак важливо правильно підійти до вибору організації, яка може надати потрібні економічні ресурси на вигідних умовах.

Де отримати кредит

У нашій країні оформити кредит на ФОП можна двома основними способами, а саме:

  • звернутися до банку;
  • скористатися послугами мікрофінансової організації.

При цьому варто відзначити, що перший варіант для приватних підприємців є кращим, оскільки він характеризується деякими важливими плюсами. Це:

  • можливість отримання великої грошової суми;
  • тривалий термін кредитування;
  • індивідуальні умови співпраці;
  • відносини виключно на договірних умовах.

Крім того, у разі потреби практично будь-який банк видасть картку, на яку будуть перенесені кошти.

Однак варто зазначити, що для отримання кредиту в банку ФОП має підтвердити свою платоспроможність, а також надати достатньо документів. Крім того, скористатися позиковими коштами буде можливість лише за наявності позитивної кредитної історії. Також залежно від обраної установи та суми кредитування може знадобитися застава. У її ролі може виступити нерухомість підприємця, автомобіль чи інше майно.

Особливості мікрокредитування

Що стосується мікрофінансових організацій, то серед них лише деякі видають кредити, орієнтовані безпосередньо на ФОП, а решта пропонують скористатися позиковими коштами на загальних умовах.

При цьому варто врахувати, що умови кредитування у разі використання спеціалізованого продукту будуть істотно відрізнятися від класичних мікропозик. Основні відмінності – це термін кредитування та пропоновані ліміти. Крім того, підприємцю знадобиться набагато менше документації. Буде достатньо паспорта, ідентифікаційного коду, а також свідоцтва про реєстрацію ФОП. Також деякі організації вимагають копії звітів, які підприємці подають до податкової служби та пенсійного фонду.

Однак, звертаючись до мікрофінансової організації, необхідно пам’ятати, що багато таких компаній висувають своїм клієнтам досить жорсткі умови співпраці. Тому звертатися за допомогою до них доцільно лише у разі відмови у класичному банківському кредиті, наприклад, через негативну кредитну історію.

Крім іншого, варто зазначити, що більшість банків видає кредити на ФОП лише особам віком від 23 до 65 років. Однак при цьому запропоновані ними умови вигідніші, ніж ті, що висувають організації, які займаються видачею мікропозик.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here