Головна Суспільство Вища і середня ланка чиновників погрузли в економічних злочинах

Вища і середня ланка чиновників погрузли в економічних злочинах

хабар

хабарБільшість економічних злочинців в Україні скоюють представники вищої та середньої керівної ланки (по 40%), свідчать результати Всесвітнього огляду економічних злочинів за 2011 рік, підготовленого PWC.
У всесвітньому огляді економічних злочинів за 2011 рік взяли участь 3877 респондентів із 72 країн світу, з яких 84 респонденти представляли українські компанії, що працюють у 12 галузях економіки, повідомляє DT.UA.

Як зазначив керівний партнер PWC-України Борис Краснянський, для порівняння, у світі 60% внутрішніх злочинів здійснює керівництво середньої ланки і рядові співробітники.

В Україні, згідно з опитуванням, у 2011 році 40% посадових економічних злочинів припадає на вище керівництво, 40% – керівники середньої ланки, і 20% – молодший склад компанії. «Типовий суб’єкт економічних злочинів в Україні – чоловік з вищою освітою у віці 31-50 років, працює в організації до 5 років», – сказав Б.Краснянський.

При цьому він зазначив, що фінансові збитки від економічних злочинів в Україні у 2011 році склали від $100 тис до $5 млн (47%).

Б.Краснянський також зазначив, що «кожен п’ятий співробітник, що здійснив шахрайство в Україні, не поніс покарання». За його словами, у 20% випадків організації не вжили жодних заходів проти шахраїв.

У 2009 році цей показник становив лише 3%. «І така статистика викликає занепокоєння», – зазначив В.Краснянський.

За його словами, згідно з опитуванням, 73% співробітників, які здійснили шахрайство, були звільнені, або проти них були подані цивільні позови, включаючи вимоги про відшкодування нанесеного збитку.

Згідно з результатами дослідження, 43% респондентів заявили про те, що їхня організація продовжує підтримувати ділові відносини з контрагентами, що здійснили шахрайство.