Службовці підприємства видали жінці фіктивну довідку про місце її проживання. На підставі підробленого документа остання отримала посвідчення чорнобильця, яке дало їй змогу користуватися не тільки більшими пільгами, а й отримати відповідні компенсації та доплати.
Прокуратура одного з районів порушила кримінальну справу стосовно як жінки, так і службовців підприємства.
Дослідчою перевіркою встановлено, що уродженка Львова звернулася до приватного підприємства (ПП) з проханням надати їй довідку про те, що впродовж 1981-2005 років вона постійно проживала в зоні посиленого радіоекологічного контролю. Цього ж дня службові особі ПП видали львів’янці завідомо неправдиву довідку про те, що вона проживала в одному з будинків Чорткова в період з 1981 по 2005 роки, незважаючи на те, що вказаний у довідці будинок було введено в експлуатацію лише в 1990 році. Водночас це дало змогу жінці отримати посвідчення особи, яка постійно проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю 4-ї категорії і користуватися передбаченими законодавством пільгами.
Втім це ще не все. У подальшому львів’янка звернулася в управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації з приводу видачі їй чорнобильського посвідчення вже 1-ї категорії, представивши при цьому експертний висновок Львівської МСЕК, де її захворювання було описане як таке, що пов’язане з наслідками аварії на ЧАЕС.
У зв’язку з тим, що для отримання вказаного посвідчення жінці потрібна була довідка про місце її проживання, вона у 2006 році знову звернулася в (ПП) для отримання довідки про те, що вона проживає в Чорткові вже з 1987 року. Цього ж дня службові особи ПП повторно видали львів’янці фіктивну довідку про місце її проживання. Після цього жінка звернулася до райуправління Пенсійного фонду щодо перерахунку їй пенсії, передбаченої ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС». У подальшому на підставі рішення райсуду жінка отримала кошти з бюджету у сумі майже 261 тис. грн.
Як згодом з’ясували правоохоронці, львів’янка прописалася в одному із сіл Чортківського району лише у 2008 році, а до цього часу постійно проживала у Львові. Більше того, жителі будинку, в якому службовці підприємства незаконно «прописали» львів’янку, стверджують, що вона у ньому ніколи не проживала.
Як повідомили “Номер один” у прес-службі прокуратури області, прокуратура району порушила кримінальну справу стосовно 46-річної жінки за ст. 190 (шахрайство) та 358 (використання завідомо підробленого документа) КК України, а стосовно службовців підприємства – за ст. 366 (службове підроблення) КК України. Триває слідство.