Головна Суспільство Використання автомобіля під час воєнного cтану. Топ 5 порад

Використання автомобіля під час воєнного cтану. Топ 5 порад

Від 24 лютого 2022 року на всій території України Президентом – України Володимиром Зеленським було введено воєнний стан. Чимало автолюбителів, що не знаходяться в безпосередній близькості до фронту відразу відчули острах в цьому рішенні, а країною розповсюдилися чутки про те, що військова адміністрація може на власний розсуд вилучити нерухоме та рухоме майно громадян. Щоб детально з’ясувати це питання, ми вирішили поцікавилися у представників автопрокатної компанії у Києві RentDrive.ua, щодо доцільності побоювань громадян України та можливості оренди авто під час воєнного стану.

Проблема відчуження автомобілів під час воєнного стану

Головне питання, що турбувало наших читачів було те, чи переміщення власним транспортом може завершитися вилученням автомобіля для захисту нашої держави. Відповідь на це питання звучала – скоріше за все ні. Однак, в компанії нам також повідомили, законодавство України чітко регламентує правила вилучення автомобіля:

  • Відчуження автомобіля виконується тільки за відшкодуванням його вартості власнику. Таке відшкодування може бути, як попереднім, так і наступним через деякий час. Абсолютне відчуження транспортних засобів може стосуватися виключно державної власності, а також автомобілів, власники яких під час керування знаходилися в стані алкогольного сп’яніння.
  • Рішення про вилучення транспортного засобу приймає виключно вище керівництво ЗСУ (Збройних сил України). Окрім, цього існує процедура погодження вилучення з місцевою адміністрацією. Законом регламентується відчуження автомобілів тільки в зоні бойових дій. Також слід зауважити, що правом відчуження не можуть користуватися бійці сил ТрО (Територіальної оборони).
  • Відчуження транспортних засобів має бути підтверджена та задокументована відповідними актами з чітко поясненними причинами реквізиції, характерних ознак автомобіля та розміру виплати власнику.
  • Для того, щоб майно було вилучено, військові мають провести попередню оцінку вартості транспортного засобу та задокументувати її. За власником залишається право оскарження такої оцінки безпосередньо в суді.

Відповідаючи на питання читачів, можемо підсумувати той факт, що вилучення транспортного засобу без відшкодування його вартості в українському законодавстві неможливе. Зазвичай, українські військові, незважаючи на існуюче право не реквізують транспортних засобів, адже не потребують більшості видів автомобілів, котрі наявні в місцевого населення. Військових здебільшого цікавлять вантажні автомобілі, що перебувають на обліку в підприємствах та позашляховики, котрі вони отримують безпосередньо від волонтерів.

Актуальність оренди авто під воєнного стану

За таких умов, керування автомобілем поза зоною бойових дій є цілком безпечним з точки зору можливості його відчуження місцевою та військовою владою.

Навпаки, представники автопрокатної компанії у Києві RentDrive.ua зазначають, що саме наявність транспортного засобу є тим чинником, що рятує життя громадян під час війни. Адже при наближенні фронту до населеного пункту проживання, жителі можуть безперешкодно та швидко покинути місцевість та зберегти життя собі та своїм близьким.

Якщо ж, Ви не володієте власним авто, то для Вас надзвичайно актуальним може бути питання прокату авто. Така процедура може бути гарним рішення, коли Вам потрібно:

  • забрати родичів або друзів, що знаходяться в іншому місті та не мають можливості виїхати чи власного авто;
  • перевезти речі, котрі знаходяться в місті, котре Ви вимушено покинули;
  • зайнятися волонтерством та допомогти армії або іншим організаціям;
  • оренда авто є надзвичайно важливою при зустрічах із закордонними партнерами, іноземними журналістами та представниками міжнародних організацій.

ТОП-5 порад, щодо безпечного використання автомобіля під часу воєнного стану

Щодо рекомендацій з приводу використання орендованого автомобіля, фахівці автопрокатної фірми називають:

  1. чітке дотримання правил дорожнього руху України;
  2. заборона керування транспортним засобом в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння;
  3. виконання законних вимог військової та місцевої адміністрацій, щодо зупинки, надання відповідних документів та  огляду речей;
  4. втримання від поїздок безпосередньо до зони ведення бойових зіткнень;
  5. бережливе та відповідальне ставлення до оренди авто.

Підсумовуючи, можна сказати, що прокат авто, попри введення воєнного стану та різноманітні побоювання населення, не втратив актуальності, але й навпаки отримав нове дихання. Адже, окрім виконання різноманітних особистих чи волонтерських завдань, транспортний засіб може врятувати життя і допомогти швидко евакуюватися із зони бойових дій.

Нагадуємо, що якщо Ви маєте водійське посвідчення зі стажем керування більше двох років, то Ви з легкістю можете скористатися прокатом авто компанії RentDrive.ua у Києві.