Головна Суспільство Використання автомобільного відеореєстратора в умовах воєнного стану

Використання автомобільного відеореєстратора в умовах воєнного стану

Відеореєстратор є одним з найкорисніших автомобільних аксесуарів. Він допомагає фіксувати ДТП, факти вчинення адміністративних/кримінальних правопорушень та інші важливі події. Крім цього матеріали з відеореєстратора дуже добре заходять на особистих блогах в TikTok, YouTube, Instagram, Facebook. Звичайно ж, якщо відео цікаві для цільової аудиторії.

Відеореєстратор і закон

Матеріали з відеореєстратора можуть використовуватися в якості доказів при вчиненні ДТП, для встановлення факту правопорушення та особи, що його вчинила. Це дуже допомагає при встановленні істини у справі, оскільки при відсутності свідків події лише відеозйомка може допомогти. Тому пристрій повинен бути в авто та справно працювати, адже ніколи не знаєш, що станеться наступної хвилини.

Та зараз, в умовах війни з росією, варто бути обережним з його використанням. Якщо ви увімкнете запис в заборонених місцях, за це доведеться нести відповідальність. В даний заборонено використовувати відеореєстратори у Черкасах для зйомки:

  • об’єктів загального призначення;
  • об’єктів інфраструктури;
  • блокпостів та укріплень;
  • військові частини — їхнє розташування, переміщення та зосередження;
  • дороги загального користування.

Варто розуміти, що зараз війна. Це рішення було прийняте владою задля безпеки українців, оскільки відеореєстратор може стати інструментом у руках ворога, який допоможе нищити країну та вбивати людей.

У всіх випадках, які не вказані в списку, пристрій використовуватися може. Наприклад, якщо ви хочете захисти автомобіль, доки він стоїть біля будинку або на приватних територіях.

Вибір відеореєстратора за характеристиками

Якщо ви вирішили його купити, слід вибрати якісну модель. Вона повинна знімати чіткі та максимально інформативні відео. Це буде забезпечено:

  • роздільною здатністю від Full HD і вище — впливає на чіткість картинки та деталізацію;
  • частотою оновлення зображення від 30 к/с — запобігає змазуванню при постановці відео на паузу;
  • кутом огляду від 130 градусів — дозволяє фіксувати події не лише перед авто, але й по боках;
  • кутом огляду до 165 градусів — запобігає викривленню зображення по типу риб’ячого ока (якщо хочете знайти модель з більшим кутом огляду, обов’язково перевіряйте якість зйомки відео);
  • можливістю подивитися відео в будь-який момент — для цього відеореєстратор має бути оснащений екраном або повинна бути функція віддаленого підключення до смартфону;
  • нічною зйомкою — багато нестандартних та незапланованих подій стається саме в темний час доби.

Рекомендуємо також вибирати модель з двома камерами. Одна з них буде знімати область перед автомобілем, а іншу можна встановити на заднє скло для фіксації подій, що відбуваються позаду.

Також не завадить функція запису звуку — в тих випадках, коли відео не допомагає, може виручити саме записаний звук.