
Лізинг є довгостроковою орендою обладнання з можливістю його подальшого викупу. Цей інструмент часто застосовується для придбання дорогих активів, таких як виробниче чи торгове обладнання, комерційна нерухомість та транспортні засоби.
Якщо брати кредит і купувати їх відразу, компанія матиме високі витрати: банк схвалив компанії кредит тільки за високою ставкою. Тоді вона звертається до лізингової компанії, яка готова оформити лізинг на вигідніших умовах.
Компанія купує самоскиди https://catalogue.eskacapital.com/, використовує їх у своїй діяльності та щомісяця вносить платежі. Після закінчення терміну лізингу транспорт переоформляється у власність. Для ТОВ лізинг є економічно вигідним рішенням.

Компанії можуть скористатися лізингом через банки, і навіть через приватні чи державні лізингові компанії.
Відмінності лізингу від кредиту
Головна різниця полягає в тому, що при лізингу компанія стає власником майна тільки після повної виплати його вартості, тоді як при купівлі в кредит вона одразу отримує право власності, але залишається зобов’язана банку.
Види кредитів для компаній та ІП
Кредит є грошовими коштами, які банк надає позичальнику, наприклад, коли купується спецтехніка в кредит, надання цих коштів банк стягує щомісячний відсоток. Навіть якщо за час виплати кредиту покупка перестане подобатися, зобов’язання щодо виплати зберігаються.
Лізинг можна назвати як купівлю майна на виплат. Після повної виплати суми за договором майно перетворюється на власність бізнесу. Якщо майно стає непотрібним, договір можна розірвати та повернути його лізингодавцю.
Переваги лізингу
Основні переваги лізингу для бізнесу.
Пільгові програми. Держава пропонує пільгові умови лізингу для юридичних осіб та підприємців.
Можливість придбання уживаного майна. Якщо бізнес має намір придбати старе обладнання, лізингова компанія з більшою ймовірністю схвалить таку угоду порівняно з банком.
Відсутність видатків на реєстрацію майна.
Можливість використання предмета лізингу без сплати податку майно чи транспортного податку. Поки майно перебуває у лізингу, його власником залишається лізингова компанія, яка має платити податки. У той час як нерухомістю чи автомобілем користується інший бізнес.
Лізингові виплати враховуються у податкових витратах. Відповідно до законодавства, лізингові платежі відносяться до виробничих витрат. Це дозволяє компаніям зменшити податкову базу з податку на прибуток, що призводить до зниження податкових виплат.
Важливо, щоб витрати пов’язані з діяльністю компанії. Наприклад, обґрунтувати покупку навантажувача для компанії, що займається ремонтом побутової техніки, буде складніше, ніж для будівельної фірми.