Головна Суспільство Української музики можна слухати всього 25%

Української музики можна слухати всього 25%

музика

музикаВерховна Рада залишила лише 25% квотування музичних творів українських авторів у теле- та радіоефірі. Пише gazeta.ua
Таким чином за проект “регіоналки” Олени Бондаренко проголосували депутати в другому читанні та в цілому, пише Українська правда.
За проект закону проголосували 238 депутатів з більшості.
Крім того під час голосування було враховано поправку Олени Бондаренко про те, що у загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації не менше 25 відсотків має становити національний аудіовізуальний продукт.
Решта 75% продукту залишається для закордонних виробників.
При цьому парламент не підтримав жодної поправки, внесеної опозиційними депутатами.
Перед голосуванням бютівець Андрій Шевченко зауважив, що в інших країнах існує така квота, наприклад в Іспанії – 51% квота на музику власного виробництва.
Профільний комітет рекомендував підтримати законопроект, а юридичне управління дало негативний висновок.
Після голосування депутат від БЮТ Андрій Шевченко закликав президента Віктора Януковича накласти вето на цей закон.
“Те, що сталося – це спроба віддати український ринок в руки російському шоу-бізнесу…Я закликаю президента скористатися правом вето щодо цього закону та звернути увагу на 11 статтю Конституції, яка зобов’язує дбати про українську культуру”, – зазначив Шевченко.
Після цього спікер парламенту Володимир Литвин зауважив, що при поданні закону на підписання президенту, буде подано висновок юридичного управління.