Головна Суспільство У львівському селі появилась вулиця імені СС Нахтігаль!

У львівському селі появилась вулиця імені СС Нахтігаль!

Вулицю Миру у селі Райлів на Львівщині перейменували на вулицю… Вояків легіону Нахтігаль. У місцевій сільраді кажуть – за таке рішення виступили тамтешні мешканці. Вони зібрали 38 підписів за перейменування. Втім, є в селі і незадоволені новою назвою.
Чимало мешканців села Райлів про перейменування вулиці навіть не чули, кажуть ті, що живуть на Миру. Нову назву дехто і вимовити не може.Скажімо, 84-річний Андрій Смерж проти перейменування. Чоловіка підтримують й інші мешканці села. Про ухвалу сільради дати нову назву вулиці дізналися, коли їм повідомили, що відтепер житимуть за іншою адресою.У сільраді ж кажуть: якщо незадоволені і подадуть до суду – процес перейменування призупинять. Сільський голова Михайло Яхван як доказ на користь нової назви центральної вулиці наводить документ із проханням селян. У ньому – підписи тридцяти восьми людей.Підтримує голову і депутат сільради Ігор Федор. Більше того, він запевняє, що у новій назві немає жодної політики.Помешкання Петра Яблуковського саме на вулиці Миру. Каже – на його будинку таблички зі старою назвою не було. А щойно рішення про перейменування набере чинності, табличку  виготовить власноруч.Нагадаємо, легіон «Нахтігаль» сформували у 1941 році – переважно з українців. Вояки вірили: на боці Німеччини вони борються за незалежну Україну. Повідомляє 5 канал.

Вулиця вояків Нахтігалю в Україні наразі єдина. Райлівчани кажуть, у їхньому селі є ще кілька вулиць, які заслуговують на перейменування.  Будемо надіятись, що не на честь нациської дивізії.