Головна Суспільство Тернопільщина кримінальна

Тернопільщина кримінальна

Підліткова злочинність

Підліткова злочинністьНа Тернопільщині останнім часом простежується тривожна тенденція до зростання злочинності серед неповнолітніх. За 10 місяців підлітками в області скоєно 202 злочини, що на 50,8% більше порівняно з відповідним періодом минулого року. Зростання злочинності спостерігається, насамперед, у Бережанському, Борщівському, Заліщицькому, Збаразькому, Козівському, Підгаєцькому, Чортківському районі та м.Тернополі. Пише інтернет-газета Погляд
Одними з чинників, що сприяють скоєнню злочинів неповнолітніми, є, зокрема, неналежна організація виховного процесу в навчальних закладах; упущення у профілактичній роботі органів, на які покладено профілактику бездоглядності та злочинності серед дітей; недостатнє фінансування програм, які стосуються дітей та молоді.
У цьому році органами прокуратури вже порушено 27 кримінальних справ стосовно батьків, які злісно не виконують обов’язків по догляду за своїми дітьми, чинять щодо них насилля, залучають до протиправної діяльності. За аналогічний період минулого року таких справ порушено лише 18. Наведене свідчить про послаблення попереджувальної роботи з неблагополучними родинами органів державної системи профілактики, – повідомив прокурор Тернопільсmкої області Іван Мельничук.
Стурбованість викликає той факт, що кожен третій підліток, який вчинив злочин, навчається у загальноосвітніх навчальних закладах області. Разом з тим, як засвідчили перевірки, в області не налагоджено ведення належного внутрішкільного обліку учнів, які не відвідують школу, схильні до вчинення правопорушень, вживання алкоголю та наркотиків. Так, із більше трьох сотень підлітків, притягнутих до адміністративної відповідальності за розпивання спиртних напоїв та появу у громадських місцях у нетверезому стані, лише 9 перебуває на обліку у навчальних закладах області у зв’язку з вживанням алкоголю.
Ця інформація особливо вражає у тому ключі, що наша область вважається найбільш набожною в Украні. Що ж тоді твориться у Донецьку та Луганську!?