Сьогодні весь світ відзначає день космонавтики. 51 рік тому Юрій Гагарін на кораблі “Восток” здійснив виток навколо Землі. Політ тривав всього 108 хвилин, але він відкрив нову еру в освоєнні космосу. 12 квітня стало святковим днем уже наступного року після цієї події, передає УНН
Ім’я Юрія Гагаріна стало широко відомим в світі, а сам перший космонавт достроково отримав звання майора і звання Героя Радянського Союзу.
4 жовтня 1957 р. на навколоземну орбіту був виведений перший в світі штучний супутник Землі. На честь цієї події щорічно проводиться Всесвітній тиждень космосу.
Втім, перш ніж в космічний корабель сіла людина, в політ були відправлені її чотириногі друзі. У серпні 1960 р. радянський космічний корабель “Восток” з собаками Білкою і Стрілкою на борту здійснив добовий політ з поверненням на Землю.
Перший в історії космонавтики міжнародний політ відбувся 15 липня 1975 р. – першопрохідники були радянський корабель “Союз-19” і американський корабель “Аполлон”.
З 1968 р. 12 квітня відзначався і Всесвітній день авіації та космонавтики. Він був заснований 61-ї Генеральної конференцією Міжнародної авіаційної федерації, що відбулася в листопаді 1968р., і рішенням Ради Міжнародної авіаційної федерації, прийнятим в квітні 1969 р. за поданням Федерації авіаційного спорту СРСР.
7 квітня 2011р. на спеціальному пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН була прийнята резолюція, офіційно проголосила 12 квітня Міжнародним днем польоту людини в космос. Документ підписали представники більш ніж 60 держав.