Головна Суспільство Що таке пентхаус: у чому переваги житла цього типу

Що таке пентхаус: у чому переваги житла цього типу

На сайтах з продажу нерухомості останнім часом все частіше можна знайти оголошення про продаж пентхаусів. Багатьох одне тільки це слово збиває з пантелику, адже відразу ж виникають асоціації з чимось безмірно дорогим і недоступним для середньостатистичної людини. Але чи так це насправді? Час дізнатися, що таке пентхаус насправді, та чим він відрізняється від звичайного середньостатистичного житла.

що таке пентхаус

Ілюстрація: http://lupos.ae/ru/

Пентхаус сьогодні – це елітні апартаменти, хоча мало кому відомо, що в минулому цим словом називали тех-приміщення у висотних будинках. Перший житловий пентхаус з’явився у 20 роках ХХ століття, що стало поштовхом до їхнього поширення. Класичне визначення цього слова сьогодні – окремі апартаменти на даху хмарочоса, які займають весь поверх цілком. Також архітектори нерідко називають пентхаусом верхній поверх жилої споруди.

Таким чином, це ідеальний варіант, якщо хтось хоче отримати просторе, наповнене світлом житло з дивовижним краєвидом з вікон. Його власник зможе створити там для себе хоч заміську віллу, навіть не покидаючи міста. Купити або хоча б винайняти таке житло доступно не кожному. Однак провівши тут хоча б 1 день, повертатися у свою квартиру не захочеться.

Основні особливості

Головний нюанс – найчастіше вони бувають двоповерховими. На першому поверсі зазвичай загальні приміщення – кухня і вітальня, санвузол. На другому розташовуються спальні, додаткові санвузли та красива тераса. У таких квартирах однаково комфортно в будь-яку пору року. Ось, що таке квартира-пентхаус. З іншого боку, житло такого виду зустрінеш нечасто, тому здебільшого пентхаусами називають просто великі квартири на останньому поверсі будинку.

Пентхауси у будь-якому разі виділяються:

  • панорамними вікнами;
  • високими стелями;
  • красивим видом на місто;
  • великою площею.

Коштують такі квартири набагато дорожче звичайних, саме через останній пункт. Зазвичай це престижні або центральні райони міста з великою кількістю висотних будівель і добре розвиненою інфраструктурою.

Тут багато просторих кімнат, є додаткові елементи. Планування дозволяє розташовувати кімнати за власним бажанням, завдяки чому можна легко створити квартиру мрії. На терасі, наприклад, легко облаштувати красиву зону відпочинку зі зручними кріслами. Крім того, усамітненню абсолютно ніхто і ніщо не завадить, завдяки якісній шумоізоляції.

Дехто плутає як правильно – пентхаус чи таунхаус. Розрізнити неважко по одному єдиному критерію. Перший знаходиться нагорі окремої багатоповерхівки, а другий – є частиною малоповерхового житлового комплексу.

Переваги та недоліки пентхауса

Ключові плюси:

  • пентхауси-апартаменти обійдуться потенційному покупцеві приблизно на чверть дешевше, ніж звичайна квартира, аналогічного класу і габаритів;
  • за бажання можна перепланувати квартиру та без клопоту змінювати інтер’єр на власний смак;
  • це чудове вкладення коштів із захистом від рецесії – українські фахівці пропонують їх нечасто, і таким чином, вартість пентхаусів зростатиме швидше, як порівняти зі звичайними квартирами.

Досвідчені інвестори дуже зацікавлені в тому, щоб вкладатися в нерухомість такого роду, адже вона виходить за межі звичайного житла і тому її ринкова вартість не схильна до істотних коливань.

Але не можна промовчати й про певні мінуси:

  • попри те, що пентхаус може стати вигіднішим придбанням, аніж квартира з такими ж габаритами, однак ціни це не знижує – так, у столиці України пентхаус коштує до 12 млн грн;
  • дороге утримання – квартплата буде приблизно втричі дорожчою, ніж у квартири в 100 “квадратів”.

Сучасний пентхаус – це не стільки елітне житло, скільки запорука дійсно комфортного життя.