Фахівці МОЗ попереджають громадян про небезпеку переохолодження та обмороження. Як повідомили в МОЗ, медики відзначають, що погода з температурою нижче +7 С вже є такою, що може викликати проблеми зі здоров’ям людини.
Фахівці пояснюють, що холод діє згубно, в першу чергу, на дрібні кровоносні судини людини. У результаті судини в кінцівках інстинктивно звужуються, щоб зберегти тепло, циркуляція крові в кінцівках уповільнюється. Спочатку замерзає шкіра, а вже потім підшкірний шар, судини, м’язи, нерви і навіть кістки. Найменше захищені та найчутливіші до холоду – пальці рук і ніг, вуха і ніс.
При переохолодженні температура тіла людини знижується до 35 С і нижче, відзначають медики. Щоб запобігти переохолодження та відмороження, фахівці радять одягатися багатошарово – краще надіти на себе кілька легких светрів замість одного дуже теплого, одяг повинен бути легким. Це запобігатиме потінню, яке на морозі небезпечно.
«Захищайте відкриті ділянки шкіри – обов’язково одягайте рукавички, ніс і вуха захищайте шапкою, шарфом, коміром», – радять медики.
Також вони радять не виходити на мороз голодними, адже в холод треба добре їсти, краще щось висококалорійне.
«Заходьте кожні півгодини-годину в тепле приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці. Якщо замерзли кінцівки – почніть рухатися, щоб підсилити кровообіг у судинах. Можна пострибати з ноги на ногу – тільки не дуже енергійно, це може заподіяти шкоду замерзлим тканин », – радять у МОЗ.
Крім того, фахівці закликають громадян не перевтомлюватися, оскільки втомлена людина швидше піддається переохолодженню. Зазвичай, відчувши, що замерзає, людина починає рухатися дуже активно. Цього робити лікарі не радять – енергія використовується дуже швидко. Лікарі також нагадують, що в холодну погоду категорично не можна торкатися металу (особливо голими руками або язиком), оскільки при контакті з ним може статися обмороження. Дуже швидко обморозити тіло може також бензин. Під час роботи з такими матеріалами на морозі необхідно надягати водонепроникні рукавички.
Фахівці підкреслюють, в холодну погоду не можна вживати спиртне, оскільки алкоголь розширює судини на поверхні тіла, що призводить до більш швидким втрат тепла. Також на морозі краще не курити, це особливо згубно діє на стінки судин.
Джерело: http://society.lb.ua/