Головна Суспільство Що потрібно знати при виборі відкатних воріт?

Що потрібно знати при виборі відкатних воріт?

Перед тим, як купити відкатні ворота необхідне розуміння, що відкатні ворота не тільки коштують дорожче, ніж розпашні, а й складніші в експлуатації. Розглядаємо ми варіанти з автоматикою, оскільки її вартість невелика, з точки зору комфорту і зручності.

Головні складнощі під час вибору виду воріт

Добре, якщо все робиться від початку, коли розставити стовпи, у тому числі для воріт можна так, як потрібно, для організації грамотного в’їзду на ділянку. На жаль, на етапі будівництва рідко хтось дивиться так далеко. Сьогодні найпоширеніша ситуація, коли паркан і стовпи вже стоять, суттєво обмежуючи вибір, і тут знадобиться розуміння головних переваг відкатних типів воріт від “Центр Завод Сітка”.

Повністю вільний простір проїзду. Ворота ніяк не перекривають зону перед і за воротами. Іноді саме з цієї причини вибрати інші варіанти не виходить.

Значне зменшення площі, що потребує регулярного очищення снігу в зимовий період.

Відсутність необхідності в замках, при використанні приводу, що блокується. Пояснимо – відкатні ворота неможливо відкотити, якщо не обертається вал приводу. Зламати можна, а ось відкрити не вдасться.

Тривалі терміни експлуатації, при належному обслуговуванні механізмів, а також простота ремонту або заміни зношених або зламаних вузлів.

Істотне розширення маневру автомобіля, що в’їжджає, особливо в стиснених вуличках.

Цих переваг достатньо для того, щоб зробити вибір на користь воріт для приватної садиби.

Підвісні відкатні ворота

Після того, як прийнято рішення, що ворота будуть відкатні, виникає проблема, як правильно вибрати той чи інший тип і вид.

Індивідуальні варіанти та види приводу (механізмів), нестандартна установка, внесення змін до конструктивних типових елементів. При експлуатації отримаєте складнощі в ремонті, труднощі підбору запасних деталей (вузлів), а іноді відмовами (або високою ціною) у проведенні ремонтів сторонніми організаціями. Намагайтеся при прийнятті рішення вибрати варіант, який містить максимально типові та поширені приводи (механізми), не намагаючись необґрунтовано вносити зміни в конструкції рам, балок, противаг та ін.

Габаритні обмеження ширини та висоти отвору. Іноді здається, що на ділянку більше не доведеться заганяти великих машин, звідси вибір робиться на користь підвісних або рейкових воріт. Такі ворота мають свої переваги, вибравши їх – закладіть можливість полегшеного демонтажу верхньої несучої балки. Це можна зробити при відкритій стулці, тимчасово знявши обмеження по висоті для транспорту, що в’їжджає. Болтове кріплення вимагатиме періодичного огляду, щоб залишатися розбірним, але колись обов’язково знадобиться.

Експлуатаційні зазори та технологічні люфти. При облаштуванні конструкції залиште невеликі зазори, люфти на випадок снігової зими, інакше доведеться багато часу витрачати на усунення льоду між стулками і стовпами. Звичайно, наявність щілини в 1,2-2 см. в закритому положенні може не подобається, але повірте практичному досвіду – мінімізація цих зазорів шкідлива. З точки зору естетики можна збільшити довжину стулки, ворота це дозволяють, щоб закрити технологічні конструкції, але не зменшуйте зазори і люфти!

Надійне закриття механізмів і простий доступ до них. Намагайтеся вибирати такі варіанти захисту приводу (механізмів), які досить легко зняти. Найкращим варіантом будуть розбірні кожухи, які можна зняти руками або за допомогою простого інструменту.

Яким воротам віддати перевагу?

Якщо нестандартний в’їзд, дозволяють стовпи, передбачено можливість демонтажу балки для зняття обмежень за габаритами – вибирайте підвісні ворота. Рейкові ворота вимагатимуть значних зусиль узимку для чищення рейки.

Рейкові відкатні ворота

При стандартному прорізі (4 – 6 метрів, і висоті паркану 2 – 2,4 м.) правильніше вибрати відкатні консольні ворота, типового варіанта без внесення змін до конструкції.

При широкому отворі (від 7 м.) та великій висоті паркану (від 2,2 м.) найкращий вибір – рейкові відкатні, як найбільш надійні при експлуатації стулок великої маси.

Коли є обмеження суми відкладеної на ворота, потрібно пам’ятати, що консольні коштуватимуть дешевше за інші варіанти, в тому числі і за ціною фундаменту. Вони будуть лідером за термінами установки.

Якщо передбачається, що в майбутньому в’їзд модернізуватиметься, варто пам’ятати, що з підвісних воріт можна зробити рейкові та, навпаки, з мінімальними вкладеннями. Переробка консольних варіантів вимагатиме більшої суми.

Автоматизувати можна будь-що, але будуючи ворота з ручним типом відкриття, закладіть заздалегідь, можливість установки механізації, не забудьте підвести електрику до зони установки приводу в майбутньому.

Автоматичні відкатні ворота

Не ускладнюйте надмірну автоматику. Багато опцій можна додати будь-якої миті. Намагайтеся обійтися мінімальним набором, доповнюючи його тим, що дійсно знадобиться. Чим простіше механізм, тим надійніше він працює.

На закінчення, хотілося б підбити підсумок, як правильно вибрати відкатні ворота. Визначте отвір, наявність місця для відкату стулки, оцініть кількість уваги, яку зможете приділяти воротам, особливо взимку. Зважте скільки готові витратити грошей, почитайте наші статті, присвячені цій темі, і ми сподіваємося, питання, як правильно вибрати, перестане викликати у Вас труднощі.