Головна Суспільство Ретрокомп’ютер – використання комп’ютерів з минулого

Ретрокомп’ютер – використання комп’ютерів з минулого

Захоплення ретрокомп’ютингом протягом останнього десятиліття охопило весь світ, стало дуже популярним хобі. Це спосіб поринути у минуле. Можливість попрацювати на комп’ютерах минулого та розібратися з їхніми програмними технологіями. Ентузіасти скуповують плати зі старих ПК та збирають рідкісні моделі старого комп’ютерного обладнання. Збільшення популярності ретрокомп’ютингом призвело до зростання цін на старі персональні комп’ютери та їх комплектуючих. Чим старіше комп’ютер, тим попит на нього більш підвищений і дорожче його вартість. Колекціонери та реставратори старої комп’ютерної техніки створюють спільноти та клуби. Люди, одержимі коханим хобі, об’єднуються для спілкування та обміну знань та досвіду, діляться джерелами інформації з купівлі та продажу вінтажної техніки. Відкриваються музеї історії комп’ютерної техніки. Силами ентузіастів та IT-фахівців створюються та підтримуються в робочому стані комп’ютерні експонати. Це особливий світ, який дозволяє доторкнутися до комп’ютерного минулого.

Напрями ретрокомп’ютінгу

Виділяють декілька основних видів діяльності у рамках ретрокомп’ютингу.

• Робота із «залізом». Колекціонування та реставрація старих моделей комп’ютерної техніки.

• Ретрогеймінг. Захоплення іграми, створених для застарілих комп’ютерних систем.

• Програмний напрямок. Збір програм із застарілих комп’ютерних систем.

Багатьом граючим у відеоігри притаманний особливий інтерес до технологій минулого, періоду зародження геймінгу. Вони мають живий інтерес до комп’ютерних ігор ретро-формату, з підтримкою старих систем програмного забезпечення. Ретро ігри – це особлива атмосфера, у багатьох гравців спливають ностальгічні спогади про час, який минув. Це можливість пограти в улюблену гру минулого в даний час. Ретрогеймери прагнуть знайти можливості для підтримки формату застарілих ігор за допомогою сучасних технологій. Так само це хобі дозволяє на реставрованому устаткуванні відтворювати старі іграшки.

У сучасних геймерів активний інтерес викликає можливість супроводу ігор минулого періоду музичним та звуковим оформленням високого рівня. У ретро комп’ютерах функції звукової та музичної палітри іграшок були слабо розвинені. Адже створення мелодій для іграшок пов’язане, як з написанням музики, так і з програмуванням. Застосування сучасного програмного забезпечення дозволяє досягати цікавих результатів музичного та звукового оформлення ретро ігор.

Програмний напрямок

Рівень функціонування обчислювальної техніки визначається можливостями програмного оснащення. Колекціонери, які захоплені раритетними комп’ютернимисистемами займаються пошуком, систематизацією та збереженням інформації із застарілих носіїв. Для них значну цінність мають програми та дані, що зберігаються на старих комп’ютерах. При цьому IT-фахівцями вирішуються цікаві для них завдання щодо перенесення інформації у форматі, який підтримується лише застарілими носіями на інноваційні комп’ютерні системи. Проводиться скрупульозний процес по підбору пристроїв для зчитування, актуальних на сьогоднішній день. Виконується переклад у сучасні формати даних, зі збереженням великого обсягу інформації та проведенням каталогізації. Колекціонери-ентузіасти повторюють старі комп’ютерні системи, використовуючи елементну основу сучасного періоду.

Інтерес до ретрокомп’ютерингу постійно зростає. Розробляються нові сучасні іграшки, що мають ретро-оформлення, які дають змогу поринути в ігри минулого часу. Явище ретрокомпьютинг – це унікальна розвага, яка сприяє збереженню історії розвитку комп’ютерної техніки для нащадків.