Головна Суспільство Плюси та мінуси групових занять з англійської мови

Плюси та мінуси групових занять з англійської мови

Напевно, ви вже не раз пробували вчити англійську самостійно. Впадали у відчай і кидали. Закуповувалися самовчителями, дидактичними посібниками, підписувалися на освітні програми типу “Навчися говорити як герцог Кембриджський за п’ять днів!” І… знову кидали, правда?

Намучившись із самонавчанням, ви вирішили, що у вас немає залізної волі та мурашиної працьовитості, щоб вивчати англійську самостійно і ви вирішили передати себе в руки професійного викладача. І перед вами став вибір: індивідуальні уроки чи групові заняття англійською онлайн? За яким принципом обирати? Давайте розбиратися разом.

Заняття у групі: загальна характеристика

У багатьох думка про групове навчання мови відразу воскрешає у пам’яті шкільні будні. Шість або навіть більше років щотижневих уроків “Інгліша” чомусь не зробили вас англомовним, хоча деякі фрази напевно врізалися в підкірку на все життя.

Насправді ж навчальна група – це далеко не те саме, що безладний восьмий “Б”. Люди, що зібралися на курси розмовної англійської (і витратили на це гроші, що важливо), прийшли на заняття не для того, щоб валяти дурня. У такому товаристві викладачеві працювати легше, а навчальний процес зазвичай триває набагато ефективніше.

Плюси групового навчання:

1. Соціалізація

Як і будь-яка робота у групі, спільна діяльність зближує і гуртує людей. Серед соратників боротьби з формами дієслів можуть виявитися люди, які згодом стануть вашими близькими. Тобто для багатьох відвідування груп – це спосіб розширити коло знайомств і завести нових друзів.

2. Більше часу на граматику та мовні деталі

Групове навчання мови skyedge.school зазвичай сприяє кращому засвоєнню “технічної частини”, тобто граматики іноземної мови та її структури в цілому. Чому? Більш повільний порівняно з індивідуальними уроками темп, багато вправ на засвоєння матеріалу дають можливість ретельно перетравити отриману інформацію і укласти її в голові.

3. Вартість

З зрозумілих причин вартість однієї години групових занять дешевша, ніж індивідуальних. Щоправда, і займатися Вам доведеться більше. Зазвичай групові заняття тривають 2-3 години, тому хоч вартість однієї години і нижче за індивідуальні заняття вам знадобиться оплачувати більше годин.

Мінуси групових занять

  1. Темп. Швидкість засвоєння матеріалу кожного з нас різна. Так розпорядилася природа. Хтось запам’ятовує інформацію з першого разу, комусь потрібно повторити кілька разів, а дехто змушений годинами сидіти за підручниками, аби в чомусь розібратися. В результаті ви можете опинитися в числі відстаючих (що боляче б’є по самооцінці) або, навпаки, нудьгувати і дратуватися від безглуздості інших (що навіває думку про даремно витрачені гроші).
  2. Можливість говорити. Навчання у групі буде для вас дуже не простим, якщо ви спокійний інтроверт. Щоб навчитися говорити англійською, необхідно говорити, а у групі вам доведеться змагатися за право слова з активнішими екстравертами. Так як екстраверти зазвичай вас перекрикують, не даючи вставити і слова, то вам найчастіше вдається щось сказати лише коли викладач звертається саме до вас.
  3. Графік заняття. Якщо ви багато працюєте, то вам доведеться узгоджувати графіки роботи з часом курсів з англійської мови.

У групових заняттях є плюси і мінуси. Найкраще вони там, де потрібно закласти граматичну базу.