Головна Суспільство Платіжні картки та депозити: основна інформація про популярні банківські продукти

Платіжні картки та депозити: основна інформація про популярні банківські продукти

Практично немає людей, які б не користувались послугами банківських установ, адже вони буквально проникають у багато які сфери нашого життя. Світ фінансів складний, однак у ньому можна розібратись (принаймні на базовому рівні). Ми сьогодні поговоримо про найпопулярніші продукти: банківські картки та депозити.

Банківська картка для щоденного використання

Картка — це особистий фінансовий інструмент, який допомагає зменшити використання готівки та спростити, прискорити розрахунки за товари та послуги. При її виборі варто зважати на такі моменти:

  • типи. Є 2 популярних різновиди: дебетова та кредитна картки. Перша розрахована на сплату власними коштами. На неї, наприклад, можуть надходити кошти від роботодавця чи інші виплати. Кредитна дає змогу користуватись позиченими грошима. При цьому їх потрібно повертати з процентами;
  • вартість обслуговування. Це можуть бути місячні чи інші платежі, інколи банки знімають комісію за операції тощо;
  • програми лояльності. Може бути кешбек на певні товари чи при розрахунку в конкретних магазинах, як правило, партнерських.

У такого банківського продукту, як карта, можуть бути деякі додаткові можливості. Наприклад, чип для безконтактної оплати та інші зручні операції.

Депозит: чи варто використовувати цей інструмент заощадження

Депозити, як-от cib.com.ua/uk/private/products/depoziti, — це спосіб зберігання грошей під проценти. Тобто ви кладете на рахунок певну суму коштів, а банк за користування ними сплачуватиме проценти. Це і є дохідність депозиту. Серед переваг:

  • гарантований дохід у вигляді процентів;
  • безпека. Кошти в банку, по-перше, збережуть їх від крадіжки, по-друге, зроблять проблематичним витрачання;
  • вибір валют. Вдасться відкривати депозит у гривнях або у валюті. Останній варіант на цей момент стабільніший. За бажанням можна диверсифікувати заощадження — у гривнях та в іншій валюті або навіть декількох;
  • різноманіття умов. Розміщення грошей на депозитному рахунку можливе на бажаний строк від 1 місяця до року з можливістю автоматичного продовження, з опцією зняття або без неї. Умови можуть бути дуже різні.

Звісно, є певні недоліки, особливо в тому разі, якщо не впевнені, що кошти, які відправили на депозит, не знадобляться вам терміново. Враховуйте, що потрібно класти саме ту суму, без якої можете обійтися.

Чи варто користуватись популярними банківськими продуктами

Звісно, відкривати карту чи оформлювати депозитний рахунок — вирішувати лише вам залежно від того, який продукт влаштовує. Багато роботодавців одразу при підписанні договору на працевлаштування пропонують оформлення картки, тому тут варіантів зазвичай небагато. Що стосується депозиту, то тримати на ньому певну суму коштів — це надійніше рішення, ніж просто «під подушкою».