Головна Суспільство Чорнобильці і афганці можуть зітхнути з полегшенням

Чорнобильці і афганці можуть зітхнути з полегшенням

Законопроект про виконання рішень судів в Україні без розділу, який стосується обмеження соціальних виплат і пільг, буде розглянуто у парламенті на наступному пленарному тижні.

Про це заявив голова Верховної Ради Володимир Литвин.
«Я сьогодні (3 жовтня) розмовляв з Прем’єр-міністром України Миколою Азаровим. Пропозиція була від Кабінету Міністрів від Прем’єр-міністра розглянути це питання на предмет ухвалення закону в частині гарантій виконання рішень суду без заключних положень, де мова йде конкретно про 16 соціальних законів. Таким чином, ухвалити тільки одну частину і не чіпати інших законів, які визначають рівень соціальних виплат», – повідомив на прес-конференції в понеділок спікер українського парламенту.
При цьому Литвин наголосив, що пропонує в цьому питанні парламенту здійснити декілька кроків, а саме проаналізувати угоди, які підписано між Кабінетом Міністрів України та громадськими організаціями, зокрема і ветеранськими, афганськими та чорнобильськими, і розглянути це питання на наступному пленарному тижні.
Спікер також зазначив, що в цьому питанні «є психологічний момент».
«Було публічно оголошено на всю країну про те, що ці законопроекти не будуть розглядатися, і тут раптом він ставиться (на розгляд парламенту) в прийнятній частини для ухвалення. Але це може відразу ж викликати певні сумніви і недовіру в тому відношенні, що намагаються, заспокоюючи громадськість, провести ці законопроекти через Верховну Раду. Є психологічний момент, і я не хотів би, щоб остаточно Верховна Рада і я як її голова, втрачали довіру», – заявив Литвин, пише «Український тиждень».
Нагадаємо, 20 вересня учасники акції протесту, серед яких були і ветерани-афганці, штурмували Верховну Раду, протестуючи проти ухвалення законопроекту №9127, який, зокрема, надає право Кабміну самому визначати розмір пільг, залежно від наявності грошей у бюджеті.
Попередня спроба уряду домовитися з представниками Спілки ветеранів Афганістану та організації «Ніхто, крім нас» провалилася.
Сьогодні близько тисячі чорнобильців із різних міст Донецької області зібралися біля будівлі обласного Управління Пенсійного фонду в очікуванні зустрічі з головою Донецької облдержадміністрації Андрія Шишацького.
У п’ятницю, 30 вересня, Прем’єр-міністр Микола Азаров від імені Кабміну підписав меморандуми з представниками всеукраїнських громадських організацій афганців та чорнобильців щодо врегулювання питань соціального захисту цих категорій громадян. Меморандуми передбачають створення постійно діючих Консультаційних рад між урядом і громадськими організаціями для спільного визначення подальших дій з підвищення рівня соціального захисту.

ЗІК