Головна Суспільство Особливості вибору запчастин на автошроті

Особливості вибору запчастин на автошроті

Найкращим вибором при покупці запчастин для іномарок будуть оригінальні деталі. Оригінальні деталі – це запчастини, які встановлюються автовиробником під час збирання авто, але дістати їх важко, і коштують вони багато. Тому не дивно, що в усіх країнах світу має успіх такий вид бізнесу, як шрот Audi, BMW, Mercedes, де можна знайти багато запчастин у задовільному для подальшої експлуатації стані. 

Звісно, запчастини на «розбірках» не будуть новими або з 100-відсотковим ресурсом. Деякі з них навіть відновлені кустарним способом, але спокуса придбати дешеві деталі дуже сильна. Нижче ми розповімо, які існують особливості вибору б/в запчастин Audi, Volkswagen, Peugeot на розбірках.

Ходова

При покупці запчастини на авторозбиркахі слід враховувати особливості того компонента машини, для якого вона призначена. Уживані запчастини для ходової частини, як правило, більш ніж у половину дешевші за нові. Але при їх придбанні слід простежити, щоб зношування не перевищувало 30%.

Болти з гайками, кронштейни, амортизатори, всілякі важелі та пружини можна брати сміливо. Однак не рекомендується придбати деталі б/в, поламка яких загрожує аварією. Це стосується практично всіх елементів гальмівної системи. На безпеці заощаджувати не варто.

Кузов

Кузовні елементи на авторозбірках рідко бувають цілими. Але дістати пом’ятий бампер з метою його виправлення можливо. Зовнішні елементи – значки, ліхтарі, фари, дзеркала, двірники, ковпаки можна купувати без обмежень, адже це не такі відповідальні деталі. 

При покупці вживаних дверей, капота або крил потрібно бути обережними. Саме ці компоненти кузова найбільш схильні до деформацій при аварії, які в автосервісах маскуються за допомогою рихтування та фарбування. Так що ці запчастини рекомендується купувати новими. А якщо уживаними, то краще зайвий раз ретельно їх перевіряти.

Салон

Найбільшим попитом із вживаних елементів салону вважається стеля. А все тому, що він дуже важко чиститься. Популярні всілякі кнопки, замки та перемикачі. Це все можна брати, оскільки нові екземпляри дуже дорогі. Також має сенс купувати на авторозбірках сидіння та керма.

У той же час брати ручку перемикання передач та кермові важелі можна хіба що на свій страх та ризик. Дані елементи в автомобілі задіяні досить часто, а значить, їх поломка після нової установки буде ймовірною. Краще купувати ці запчастини новими, тоді вони прослужать довше.

Трансмісія

Придбати коробку передач, роздавальну коробку, редуктори, півосі краще на великих авторозбірках з документальною гарантією, рахунок-фактурою та витратною накладною з печаткою. Це потрібно для того, щоб убезпечити себе від придбання непрацюючого обладнання. Вся справа в тому, що перевірити ці деталі можна тільки після їх встановлення в автомобіль.

Двигун

Дуже важливо вибрати хороший двигун для машини, тому що від нього залежатиме подальша робота всіх механізмів. Купувати його необхідно на тих самих умовах, що й трансмісію. Супутня документація та гарантійні терміни просто обов’язкові!

Вибирайте б/в запчастини для свого автомобіля правильно і тільки на перевірених авторозбірках. Перераховані вище рекомендації допоможуть вам не помилитися і значно заощадити.