Головна Суспільство Ортопедичне взуття

Ортопедичне взуття

Використання ортопедичного взуття відкрило великі можливості в лікуванні деформацій стопи. Навіть більше – це послужило початком кардинально нового періоду в ортопедії. У комбінації зі спеціальними вправами ортопедичне взуття тепер ефективно справляється з плоскостопістю, вальгусною і варусною постановками стоп.

Яким має бути ортопедичне взуття для дітей?

Міф про те, що ортопедичне взуття повинно надмірно жорстко фіксувати ногу, немов у колодках, за рахунок чого деформація буде виправлятися правильно, давно розвінчаний. Так, є складні ситуації, які дійсно вимагають такої жорсткої фіксації. Однак найпоширеніші деформації крім надійної фіксації все ж вимагають рухливості стопи і найголовніше – саме зручності.

Сучасне ортопедичне взуття не менш модне і святкове, ніж повсякденні моделі. Критерії, за якими ви безпомилково визначите корекційне взуття, такі:

● каблучок Томаса (він буде скошений з внутрішньої або зовнішньої сторони в залежності від типу ортопедичної проблеми: вальгус або варус відповідно),

● в деяких випадках – завищені берці,

● широка носова частина, яка гарантує правильне положення пальців і попереджає здавлювання в цій області,

● при необхідності – супінатор.

Краще, якщо у взутті зручно відразу при покупці. Хоча іноді допускається, що деякий час після покупки дитина може відчути невеликий дискомфорт, але це повинно бути тимчасово, а не постійно: стопі потрібно звикнути переносити навантаження з підтримкою. Період дискомфорту зовсім невеликий, і, якщо взуття підібране правильно, дитині зовсім скоро буде зручно носити обновку кожен день, причому із задоволенням.

Як носити ортопедичне взуття?

Головне правило, завдяки якому ортопедичне взуття для дітей працює на усунення деформації стоп, – це стабільність і дотримання рекомендацій фахівця. Якщо носіння корекційного взуття ортопед вважає обов’язковим, тоді варто слідувати розпорядженню. Небажані перерви типу “сьогодні ми йдемо в гості, а донька хоче надіти ці милі босоніжки з витонченим переплетінням і невеликими підборами”.

Друге правило – комбінований підхід до боротьби з деформацією стопи. Так, ортопедичне взуття – це значна частина цієї самої боротьби, однак, щоб перемогти, потрібно докласти чимало зусиль. Є ще:

● ортопедичні килимки, які імітують ходіння по нерівній поверхні різних рельєфів,

● особлива гімнастика, що включає певні вправи, спрямовані на зміцнення стоп,

● масаж і ходьба босоніж по нерівних поверхнях – вони також зміцнюють стопи і допомагають ногам розвиватися правильно, і т.д.