Масляні фільтри необхідно регулярно міняти, оскільки вони забруднюються продуктами зносу двигуна та самим мастилом. Вони виконують важливу роль у функціонуванні системи, тому варто підтримувати їх у хорошому стані.
Типи масляних фільтрів
Принцип роботи оливних фільтрів простий. Мастило збирає в себе залишки неспаленого палива, частинки металу від тертя деталей, окисли та інші шкідливі для двигуна речовини. А під час проходження фільтру більшість цих забруднень затримується, що зберігає правильну консистенцію оливи та дозволяє їй працювати довше.
Фільтри бувають розбірними та нерозбірними, проте їх класифікація набагато складніша. Важливо підібрати правильну модель за характеристиками та якістю. З цим допоможуть інтернет-магазини: https://autodoc.ua/ua/category/maslyanyj-filtr-id170-3. За способом очищення оливи їх поділяють на:
- відстійники, або вироби гравітаційного типу;
- магнітні — для роботи з частинками металу;
- відцентрові — працюють за принципом центрифуги;
- механічної очистки, глибокої або тонкої.
Також важливий спосіб подачі мастила на фільтр. Повнопотокові обробляють весь доступний об’єм, повністю видаляючи забруднення. Проте вони виходять з ладу набагато застіше. Вони забиваються і зупиняють роботу всієї системи.
Частково проточні не перекривають шланг, проте за один раз очищають лише частину оливи. З часом все мастило проходить через нього, а за виходу фільтра з ладу робота не зупиняється. Найчастіше ці два типи комбінують, щоб забезпечити максимальну очистку.
Щоб охолоджувальна система добре працювала, необхідно потурбуватись і про інші аспекти роботи двигуна. Зокрема, повинен бути справний та якісний паливний фільтр, адже мастило найбільше забруднюють залишки неспаленого палива. Підібрати його можна у надійного продавця: https://autodoc.ua/ua/category/toplivnyj-filtr-id333-3.
Як вибрати хороший фільтр
Найпростіше підібрати нову модель за маркуванням та рекомендаціями виробника. В інтернет-магазинах зручно вибирати, адже там передбачено продуманий пошук за VIN-кодом автомобіля, маркуванням на деталі та характеристиками. Якщо всі параметри точно збігаються, то очищення буде ефективним.
Якщо такої можливості немає, можна знайти в Інтернеті інструкцію з експлуатації конкретної моделі машини. Виробники зазначають усі вимоги до розхідників, а також потрібні марки та деталі. Бажано не відступати від цих параметрів, адже фільтр може не підійти до типу мастила або не поміститись у місце встановлення.