Головна Суспільство Односолодовий віскі: що це означає

Односолодовий віскі: що це означає

Віскі — це про задоволення для шанувальників міцних напоїв, а не детальне вивчення етикеток. Однак термінологія часом може збити з пантелику, особливо новачків. Варто розібратися в нюансах, якщо не хочете робити вибір наосліп. Такий підхід також дає змогу зрозуміти, на який смак та аромат розраховувати після відкорковування пляшки.

Купуємо односолодовий віскі: що ховається за терміном

Вибрати та замовити оригінальний віскі можна за посиланням: https://goodwine.com.ua/ua/viski/tipy/singlemalt.html. Відмітка «single malt» на пляшці в перекладі означає «односолодовий». Ключова різниця ховається в кількості заводів, які відповідали за створення конкретного міцного спиртного напою. Односолодовий віскі виготовляється виключно в межах однієї винокурні. Використовується один тип солодового зерна. Спирти дозволено змішувати, навіть якщо в них різний термін витримки. Не варто плутати з іншими позначками:

  1. Blended Malt. У складі — суміш солодового віскі. Зернові додатки не використовуються. Спирти виготовляються на різних винокурнях.
  2. Blended. Купажований продукт. Означає, що в складі присутній як солод, так і зерно. За процес виготовлення відповідає кілька заводів. Класика жанру — Johnnie Walker.
  3. Single Grain. Віскі, виготовлений із різних зернових культур: пшениці, ячменю, кукурудзи. Головне — у межах однієї винокурні.

Як виготовляється односолодовий віскі

Так само, як і будь-який інший різновид. Спершу зерно заливається водою й нагрівається. Як тільки воно починає проростати, розпочинається стадія висушування. Далі додається солод. Після цього зернове сусло ферментується з дріжджами для отримання спирту. Відтак переганяється в кубах і відправляється на фільтрацію. Результат на виході — концентрований спирт, який розливається в дубові бочки. Вони відправляються на витримку, після чого спирти змішуються для отримання класичного односолодового віскі. Розливається в пляшки з міцністю 40% алкоголю по об’єму (ABV).

Чому виникає плутанина

Слово «односолодовий» збиває з пантелику, адже в кожній пляшці — суміш спиртів. Виробник не може зосереджуватися на конкретній бочці або партії. У такому випадку не вдасться добитися ідентичного смаку, що робить бренд впізнаваним. Тому 90% віскі на прилавках — це продукт купажу. Важливо лише, скільки заводів причетні до цього процесу. Продукція з відміткою «single bottle» трапляється, але коштує дуже дорого й призначена для колекціонування.

Наприклад, Glenlivet 13yo — суміш кількох спиртів. Витримка кожного становить від 13 років. Важливо те, що продукт — результат дистиляції ячмінного солоду виключно з винокурні Glenlivet Distillery.

Де народжується односолодовий віскі

Продукт виготовляється в різних країнах. Найвідоміші винокурні зосереджені в Шотландії, Ірландії, Великобританії, Канаді, Японії. Не так давно пляшки з відміткою «single malt» з’явилися в Індії, Тайвані, Швеції.