Головна Суспільство Обслуговування автомобільних кондиціонерів

Обслуговування автомобільних кондиціонерів

Кондиціонер в автомобілі – важлива складова облаштування салону, що забезпечує високий рівень комфорту для водія і пасажирів, підтримуючи оптимальний рівень температури повітря в салоні авто. Чому необхідно проводити регулярне обслуговування автомобільних кондиціонерів та як воно відбувається? 

Чому це необхідно

Автомобільні кондиціонери – досить складні пристрої, що забезпечують відведення тепла та дозволяють підтримувати комфортну температуру повітря в салоні. Аналогічно до побутових пристроїв, вони потребують своєчасної заправки та якісного обслуговування, яке забезпечує ефективність їх використання. 

Важливо взяти до уваги, що експлуатація автомобільного кондиціонеру відбувається в умовах постійної вібрації, різкої зміни температури та випаровування різних видів технічної рідини. За таких умов, в першу чергу пошкоджуються різьбові з’єднання, що може призводити до порушення герметичності та до втрати холодоагенту. 

Зазвичай перевірка кондиціонеру в сервісі проводиться за стандартним алгоритмом:

  • Діагностика кондиціонеру дозволяє з’ясувати, чи потрібно виконувати дозаправку фреоном. Це дуже важливий етап, оскільки дозволяє своєчасно виявити будь-які проблеми в роботі пристрою.
  • Підготовка системи. Майстер пересвідчується, що система у робочому стані, виконує необхідні профілактичні заходи – заміну фільтрів, усунення витоків.
  • Заправка фреону здійснюється за допомогою спеціального обладнання. Процес відбувається під контролем обсягу та тиску холодоагенту.
  • Після заправки майстер тестує коректність роботи кондиціонеру, перевіряючи температуру потоку повітря при різних режимах роботи.

Якщо при діагностиці виявляють несправності, автосервіс виконує ремонт із заміною пошкоджених вузлів і механізмів. Для того, аби кондиціонер в автомобілі працював без збоїв та забезпечував ефективне охолодження повітря у спекотні літні дні, дуже важливо приділити достатньо уваги профілактичному обслуговуванню, яке передбачає:

  • своєчасну заміну фільтрів, які запобігають накопиченню пилу та інших забруднень в системі автомобільного кондиціонеру;
  • перевіряти можливість витоку холодоагенту, який може спричинити зниження охолоджуючої здатності системи кондиціонеру та його некоректної роботи;
  • регулярне обслуговування кондиціонеру в спеціалізованому автосервісі дозволить запровадити максимально ефективні діагностичні заходи, допоможе уникнути прихованих проблем та забезпечить оптимальну роботу системи.

Подбайте про безпеку руху

Своєчасне сервісне обслуговування кондиціонеру – запорука комфорту у коротких поїздках та тривалих подорожах. А чи подбали ви про безпеку керування вашим транспортним засобом? Один з небезпечних моментів – вихід з ладу кермової рейки. Про наявність несправності у цьому вузлові авто свідчить: 

  • поява стуку, скрипу та інших нехарактерних звуків при керуванні машиною;
  • тугий хід рульового колеса, зменшення його чутливості при здійсненні поворотів;
  • поява плям масла під машиною під час стоянки.

При виявленні пошкоджень у рульовій рейці, власнику авто доводиться вирішувати непросту дилему між заміною вузла та його ремонтом. В такому випадку варто пам’ятати, ціна реставрації рульової рейки в сервісі «Генстар», яку виконають якісно та професійно, завжди досить демократична та в будь-якому випадку значно нижча у порівнянні з заміною на нову деталь. Обслуговування в сервісі – запорука комфортної та безпечної експлуатації вашого автомобіля.